Apk Nedir? Nasıl İndirilir?

Apk Nedir? Nasıl İndirilir?

Yazar: Emre Genel

Apk tam adıyla Android Application Package, android platformunda kullanılan paket dosya formatıdır. Apk dosyaları Google Play’in yanı sıra BlackBerry’nin üst modellerinde kullanılabilir. Uygulamayı yüklemek için tüm bileşenleri içeren zip dosyası gibi düşünülebilir. Apk Windows platformundaki .exe formatının Android’de olan karşılığıdır. Apk indir siteleri de Apk’ya ulaşımı kolaylaştırıyor.

Cihaza Apk Yüklemek Güvenli Midir?

Apk ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de güvenli olup olmadığıdır. Aslında bu soru Bilmediğimiz kaynaklardan Apk yüklemek güvenli midir? olmalı. Bu konuda önce ön yargılardan kurtulmak gerekiyor. Bilinmeyen kaynaklardan Apk indirmek tehlikeli olabilir. Cihaza virüs bulaştırma, önemli dosyaların kullanılmaz hale gelmesi gibi problemler yaşanabilir. Ancak Apk güvenli bir kaynaktan indirilirse bir sorun yaşanmaz.

Google Play Dışındaki Kaynaklardan Apk Nasıl Kurulur?

Android cihazlarda, güvenlik gerekçelerinden dolayı bilinmeyen kaynaklardan Apk yüklenmesine izin verilmiyor. Bilinmeyen bir kaynaktan Apk dosyası indirmek için cihazın ayarlar menüsünden izinleri vermek gerekiyor. Bazı cihazlarda farklı olsa da genel olarak Ayarlar> Güvenlik başlığı altındaki ‘Bilinmeyen kaynaklar’ kısmından bu izin sağlanabilir.
Oindir.net adresi hem güvenilir hem de kolay site kullanımı ile kullanıcılara rahat bir deneyim sunuyor. Sadece oyun değil dizi, film ve program da sunan site basit dizaynıyla tecrübesiz kullanıcılara da yardımcı oluyor. Özellikle insanların çekindiği Cihazıma virüs bulaşır mı? sorununu ortadan kaldırmayı, Apk indirmeyi kolaylaştırmayı hedefliyor.

Apk indir içeriği hayli fazla olan oindir.net korku, gerilim, aksiyon, macera, bilim kurgu, suç, romantik gibi kategorilerdeki dizi ve filmleri popüler olan birçok strateji, arcade, bulmaca, macera, spor, hileli, yarış, zekâ, eğitici, aksiyon, oyunlarını indirmeyi sağlıyor. Ayrıca internet, güvenlik, lisanslama, crack, portable, ses, video, iş dünyası, grafik, resim, geliştirici, katılımsız, sürücü, programlarını ve ses, video, resim, grafik, haberleşme, güvenlik, donanım araçları, arkadaşlık uygulamaları gibi birçok mobil uygulamayı da güvenilir bir biçimde indirmeyi sağlıyor. 2019 yılında kullanılmaya başlayan oindir.net, Apk konusunda daha yenilikçi ve güvenilir olmayı hedefliyor. Üye girişi de sağlayan site Apk indirme konusunda süreklilik sağlamayı hedefliyor.

Bunada Göz At  SCUM Hile Kodları - Admin Kodları

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL