Arden The World Of Nedir ve Nasıl Oynanır?

Arden The World Of Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Bilgiler

Arden: The World of Shakespeare oyunu Indiana Üniversitesi öncülüğünde 250 bin dolarlık bir bütçe ile kurulmuş devasa çok oyunculu online bir MMORPG oyunudur. Mac, Linuxü Windows, IOS ve Android cihazlarla da uyumludur. Oyun daha çok, deneysel ekonomi ve sosyal bilim deneyleri üzerine tasarlandı. Oyunun sponsoru MacArthur Vakfı. Oyunun yaratıcısı olan üniversite doçenti, oyunun kurallarını manipüle ederek paranın gerçek dünyada nasıl çalıştığına dair öngüler bulmayı umuyordu. Oyuncular oyuna girebilir ve birçok komplo ve alıntı ile birlikte Shakespeare’den karakterlerle karşılaştıkları Ilminster adlı bir kasabayı keşfedebilirler. Karakterlerini geliştirmek ve diğer oyuncularla kart oyunları oynamak için trivia sorularına cevap verebilirler. Açık konuşmak gerekirse oyun vakit geçirmek ve içinde kaybolmak için devasa bir dünya sunuyor ancak eğlenceli mi değil mi tam olarak cevap vermek zor. Oyunda bulmaca veya canavarlar gibi eklentiler yok. Daha çok realist bir dünyada buluyorsunuz kendinizi. Bu makalemizde sizler için Arden The World Of nedir ve nasıl oynanır gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Arden The World Of nedir ve nasıl oynanır?

Arden: The World of Shakespeare Oyununa Genel Bakış

Indiana Üniversitesi’nde geliştirilen ve başlangıçta Bard döneminde bir Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi oyun, bir “World of Warcraft” olmayı amaçlayan, amacı ekonomik bir davranış simülasyonu olmaktı. Sonunda, fantastik rol yapma oyunu “Neverwinter Nights” için isteğe bağlı bir ücretsiz indirme olarak piyasaya sürüldü ve250.000 $ ‘lık MacArthur Fellowship, ticari unvanlara kıyasla minik bir fon oluşturdu.

Arden The World of Shakespeare Nasıl Oynanır?

Yazılımı bilgisayarınıza veya tabletinize ücretsiz olarak indirerek karakter oluşturarak oyuna başlıyorsunuz. Karakterinizi Kaotik Nötr Soytarı yapabilir ve bulabildiğiniz en saçma kıyafetlerle giydirebilirsiniz. Yüzlerce oyuncu Arden’e aynı anda giriş yapabilir ama oyunda oturum sırasında başlarda kimseyi online olarak göremezsiniz. Başlarda etkileşim kurduğunuz karakterler NPC olarak adlandırılan Bot karakterlerdir.

Bunada Göz At  Baseboll Bass Nedir ve Nasıl Oynanır?

Oyuna küçük bir alanda başlıyorsunuz. Sırasıyla sizi Shakespeare oyunlarındaki karakterler karşılıyor. Eğer bir tiyatro severseniz sizin için harika bir oyun deneyimi olabilir. Karşılaştığınız karakterlerle konuşabiliyorsunuz.

Oyuna Ilminster şehrinde bir tavernada başlıyorsunuz. Burada etkileşime girecek çok sayıda oyuncu olmayan karakter var ve aralarında şef, Shakespeare’in Henry IV bölüm 1 ve 2’de ve Windsor’un Neşeli Eşleri’nde görünen en sevilen karakterlerden biri olan Sir John Falstaff gibi karakterler bulunuyor.

Arden , güçlü modlama araçları ve çevrimiçi çok oyunculu yetenekleri ile dikkat çeken popüler bir PC RPG olan 2002 başlık Neverwinter Nights’ın üzerine inşa edilmiştir . Ancak ilk tercih platformu değildi Devasa çok oyunculu oyunların çoğuna tanıdık gelen bir deneyim olan muhtemelen yenemeyeceğiniz ve en yakın şehrin güvenliğine geri adım atamayacağınız bir düşmanla karşılaşabiliyorsunuz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL