Beyza Başak Akdoğan (byzbsk) Kimdir ?

Beyza Başak Akdoğan (byzbsk) Kimdir ?

Yazar: Emre Kimdir ?

Mükemmel sesi ve ilgisi ile şarkı söylediği her ortamda adeta kulaklarınızın pasını gideren Beyza Başak Akdoğan ile karşınızdayız. Twitch alemine yeni girmiş bu yayıncının coverlarını dinlemek için hemen buraya tıklayın!

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Ben Beyza Başak Akdoğan. Aslen Trabzonluyum fakat yıllardır İzmir’de yaşıyorum. 4 Eylül 1996 doğumluyum. Celal Bayar Üniversitesi – İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi çeken şey neydi?

Oyun oynadığım dönemler maçları izlediğim için Twitch’e ilgiliydim. O dönemlerde müzik yayını olmadığı için aklımda yayın yapma fikri yoktu. Karantina sebebiyle evde kendi kendime müzik ile vakit geçirirken, bunu neden Twitch’e taşımayayım dedim. Sahnelerime gelen insanlardan da canlı yayın istekleri geliyordu. Ben de bu isteği bu mecraya taşıdım.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

İngiliz dili ve edebiyatı mezunu olmama rağmen küçüklüğümden beri müziğe ilgim olduğu için üniversite 3’te okurken ilk sahne deneyimimi gerçekleştirdim. O yıldan beri İzmir’de çeşitli mekanlarda sahne almaktayım.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Müzik adına hayran olup örnek aldığım birçok müzisyen ve grup var. Özellikle isim vermem gerekirse Adele, Sade, Beth Hart ve Radiohead diyebilirim. Yeni olduğum için Twitch yayınlarına çok hakim değilim fakat şu zamana kadar tanıdığım ve sevdiğim yayıncılar, Tanburik; RednBlackAcoustic ve Ayça Özefe diyebilirim.

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Twitch’te bu denli güzel insanlarla bir araya gelip sohbet edip şarkılar söylemek beni çok mutlu ediyor. Bu etkileşim istikrarlı bir biçimde ilerler ve izleyiciler tarafından sevilirse tabii ki meslek olarak düşünebilirim.

Son olarak ilerideki hedefleriniz nelerdir?

Sahne içinde/dışında söylediğim şarkılara kendi parçalarımı da eklemeyi istiyorum. Dolayısıyla şu an için bestelerime yoğunlaşmış ve albüme hazırlandığım bir dönemdeyim. Kendi şarkılarımla duygularımı karşı tarafa geçirebileceğim konserler, yayınlar olur umarım ki ortak bir paydada buluşalım herkesle.

Bunada Göz At  Canem Kurt (canems) Kimdir?

Diğer yayıncılar ile röportajlara gitmek için buraya tıklamanız yeterli. Röportaj teklifimizi kabul ettiği için kendisine teşekkür ederiz.

Beyza Başak Akdoğan Sosyal Medya Hesapları

Twitch

Youtube

Instagram

SoundCloud


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL