Activision Blizzard Yeni Mobil Oyun!!

Activision Blizzard Yeni Mobil Oyun!!

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Oyun dünyası 2021 yılında ateşli gelişmelere sahne olmaya devam edecek gibi oluyor. Oyun severleri heyecanlandıracak bir haber de 2020 yılının sonbahar aylarında gelmişti. Blizzard yeni mobil oyun geliyor. Öyle gözüküyor ki, oyun dünyasının en eski isimlerinden biri lan Activision Blizzard, sonunda tüm oyunlarını mobil cihazlara taşıyacak. Şirketin planları, Call of Duty: Mobile oyunu ile yakaladığı başarıyı diğer oyunlarda da elde etmek. Aslına bakarsanız CODM ile mobil oyun dünyasındaki getirilerin gerisinde kaldıklarını fark etmiş olacaklar ki biranda radikal bir kararla taşınma işlemlerine koyuldular.

2021 yılında mobil olacak Blizzard oyunlarının başında elbette Diablo ve Crash Bandicoot geliyor. Mobil dünyasında ateşli bir giriş yaparak pastadan koca bir dilim almaya heveslenmesi sektörün canlanmasını sağlayacağı kesin. Yakın tarihte GameSpor aracılığı ile doğrulanan haberde, şirketin tüm oyunları mobil oyun dünyasına taşınacak. Şirketin konsol ve PC dünyasında yüksek maliyetli yatırımları bulunmakta ancak öyle görünüyor ki artık mobil oyun dünyasına da önem verilecek. Bu özellikle sadece telefonlar üzerinden oyun oynamayı tercih edenlerin işine gelir.

Şirket CEO’su, oyunların milyarlarca mobil cihazlar için etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği konusunda temkinli yaklaşıyor ancak kapıları da kapatmıyor. Blizzard’ın Call of Duty Mobile oyunu ile elde ettiği başarı şaşırtıcı değil. 1.5 yıl kadar önce piyasaya sürülen oyun, 300 milyondan fazla kullanıcı tarafından mobil cihazlara indirildi. 2020 yılının son çeyreğinde Çin’de de piyasaya sürülmesi kuşkusuz bu rakamı arttıracak. Mobil dünyasının en eski oyunlarından biri olan Candy Crush oyununun yapımcısı King de aynı şirkete ait.

Activision Blizzard’ın Mobil Olması Beklenen Oyunlar Hangileri?

Activision Blizzard’ın hangi oyunları mobil olacak? Bu soru için net cevap vermek zor çünkü şimdilik şirketten tüm oyunlar hakkında bir açıklama yapılmış değil. Fakat Blizzard yeni mobil oyunlar arasında Diablo’nun olacağı kesin denilebilir. Bunun dışında Crash: On the Run için de net bir şey söylenebilir. Diablo oyununun mobil olması için 2018 yılından beri çalışmalar yapılmakta.

Bunada Göz At  Kiekko.tk Nedir ve Nasıl Oynanır?

Activision Blizzard’ın mobil olarak ulaşabilecek diğer franchise’larına gelince, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var. Overwatch’ın geçen yıl Nintendo Switch’te piyasaya sürüldüğünü zaten görmüştük. World of Warcraft ve StarCraft, ilginç elde taşınabilir deneyimler de sağlayabilir. Hem Tony Hawk hem de Spyro daha önce mobil cihazları ziyaret ettiler, ancak bu franchise’lar gelecekteki oyunlardan yararlanabilir.

Diablo Immortal: Blizzard’ın mobil RPG’si

Dünyanın en çok oynanan rol yapma oyunlarından biri olan Diablo, Diablo Immortal olarak mobil cihazlara gelecek. 2018 yılında ortaya çıktığından beri sürekli akıllı telefonlar ile oynanabilecek olması gündeme geldi ancak şirketten resmi bir açıklama gelmedi. Oyunun bazı tutkulu PC oyuncularının buna sıcak bakmaması bunu geciktirmiş olabilir. Ancak 2021 yılının başlarında alfa sürümün açılması umutları bir adım öteye taşıdı. Artık kesin olarak söyleyebiliriz ki Blizzard yeni mobil oyun bu yıl içinde sevenleriyle buluşacak.

Blizzard’ın duyuruların, fragmanların ve önizlemelerin genellikle paylaşıldığı yıllık geliştirici konferansı BlizzCon 2021 , oyun hakkında daha fazla duyacağımız bir sonraki muhtemel yer gibi görünüyor. 19-20 Şubat arasında tamamen çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Diablo Immortal çıkış tarihi: Diablo Immortal’ın henüz resmi bir çıkış tarihi yok. En iyi tahmin, 2021 yılının ikinci veya üçüncü çeyreği. Söylentilere göre oyunun ilk sürümlü şanslı kişilere dağıtıldı bile ancak bunlar sadece yurt dışındaki oyun sitelerinden gelen bazı söylentiler. Öyle veya böyle oyun bu sene çıkacak ve bekleneni ne derece vereceğini zaman gösterecek.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL