Burçe Demirbağ (burce111) Kimdir?

Burçe Demirbağ (burce111) Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Bugün yine Twitch’in bir diğer meleklerinden olan Burçe Demirbağ namıdiğer burce111 kimdir, yakından tanıyacağız.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Burçe Demirbağ, Samsunluyum ama İstanbul‘da yaşıyorum, üniversite okuyorum ama pek istediğim bir bölüm olduğu söylenemez, 20 yaşındayım.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Twitch’e zamanında bir kız takımında oynuyordum ve scrimler falan cok insanı mental olarak zorlayan şeyler olduğu için biraz eğleneyim diye öylesine 1-2 seferlik açmıştım, bilgisayarımda kaldırmıyordu zaten pek. Daha sonra chatime ‘twitchteki kanser kitle’ değil de gerçekten eğlenmek ve bir şeyler öğrenmek isteyen insanlar geldiği için bilgisayarımı yenileyip devam ettim. Beni buraya çeken şey her şeyden önce oyunumu göstermekti, zaten profesyonel bir Twitch yayıncısından ziyade direkt kendim gibi davranarak yayın yapıyorum.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Twitch dışında bir mesleğim yok.

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Twitch’i şuan bile küçük çaplı mesleğim olarak görüyorum ve yayına girmeden düzenimi vs. ona göre hazırlıyorum.

Örnek aldığınız birileri var mı?

Örnek aldığım insan kesinlikle ama kesinlikle Pqueen. Çok seker, çok tatlı ve tamamen samimi davranan 1-2 oyuna bağlı kalmayan her türlü oyunu oynayan gerçek anlamda “TWITCH YAYINCISI” diyebileceğim tek kız.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

İleriye karşı %100 şunu yaparım diye bir hedef koymuyorum çünkü hayat insanın önüne ne çıkarır belli olmuyor ama sevmediğim bir bölüm okumamın da etkisiyle ve kesinlikle 8 yıldır internet ortamındayım ve burası hayatımın internet üzerinden insanlarla iç içe bir iş yapmak en büyük isteğim.

Twitch

Instagram

Twitter

YouTube

Bunada Göz At  Batuhan Büyükakkan Kimdir?

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu.Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL