Call Of Duty Black Ops 4 Zombi Modu

Call Of Duty Black Ops 4 Zombi Modu

Yazar: Emre Genel

Call of Duty Black ops 4 Zombi modu ülkemiz genelinde en hızlı çıkış yapan oyunlardan biri oldu. Sayısız güzel oyun bölümlerine ve çok sayıya rekora ulaşan bu oyun tüm oyuncuların efsanesi olarak yerini kazandı. 2018 yılı ile hayatımıza giriş yapan Call of Duty serisi ilk olarak piyasaya çıktığında Black Ops 4 ile tanıtımını yapmış ancak yükselmesinde ki nedene büyük etki veren özelliği atlamıştı. Oyun severler tarafından gördüğü tepki ile birlikte birtakım geliştirmelere uğrayan oyun Battle Royale modu Blackout ile geliştirilerek bugünün tercih edilirliğini sağladı.

Farklı bir oyuncu kitlesine sahip olan Call of Duty Ops 4 Zombi modu çıkışı ile birlikte elde ettiği gelir ile büyük bir rekora imza attı. Tam olarak 3 gün içerisi de 500 milyon dolar satılarak büyük bir başarı elde eden bir oyun oldu. Gelişiminin ve tercih edilirliğinin en büyük özelliklerinden biri ise çeşitli oynama stillerine sahip olmasıdır.

Call of Duty Black Ops 4 Zombi Modu Nasıl Oynanır?

Call of Duty Black Ops 4 Zombi Modu nasıl oynanacağı ile ilk çıktığı zamanlarda oyun severler de bir tedirginlik yaratmıştır. Ancak Betası ile birlikte tanıtımı kolaylaşan oyun gerek yayıncılar yardı gerek ise oyun içi bildirimler ile oynama rahatlığı sağladı. Oyun içerisinde 100 kişi aynı anda bulunabilir oluşu ile birlikte basit bir durum oluşturdu. Oyunda karşılıklı 2 ya da 4 kişilik takımlar kurulabiliyor olması arkadaş grupları arasında eğlenceye sebebiyet veren bir aktiviteye döndü. Son derece geliştirilen Call of Duty Ops 4 Zombi modu akıcı oyun özelliği sayesinde eğlencenin zirvesi olarak tanımlama görmekte.

Oyun haritasına iniş yapıldıktan sonra bulunulan harita içerisinde önünüze çıkan silahları toplayarak karakter güçlendirmesi yapılabilmekte. Güçlenen karakter ile birlikte haritanın farklı bölümlerinde yer alan zombileri temizleyerek daha fazla güç elde edebileceğiniz silah ve ekipmanlara erişim sağlayabilirsiniz. Piyasaya çıktığı ilk zamanlarda Call of Duty oyun serisi ile son dönemlerde giderilen sorunları ile daha akıcı bir oyun keyfi yaşamak mümkün.

Bunada Göz At  Zula HP Nasıl Kazanılır?

Call of Duty Black Ops 4 Zombi Modu Özellikleri

Call of Duty Black Ops 4 Zombi Modu piyasaya çıktığı günden bugüne geliştirilmeye devam edilen oyun son dönemlerin en çok ilgi gören oyunudur. Bu tercih edilirliğe sebep ise multiplayer oynama seçeneğinin olması gelir. Çoklu oynama ile birlikte gelişen bölümlere örnek olarak şu Call of Duty Black Ops 4 Zombi modu özelliklerini sıralayabiliriz;

  • Control
  • Heist
  • Free For All
  • Kill confirmed
  • Domination
  • Team deathmatch
  • Hardpoint
  • Search and destory

Sıralanmış olan bu farklı 8 mod içeriğinde 2 takım ile oynanır. Ancak tüm modlarda görevler aynı değildir. Bazı mod içerisinde öldürülen düşmanların künyeleri toplanır. Bazı görevlerde ise savunma yapmak gerekir. Atak olarak oynanan oyun modunda ise bölgeleri işgal ederek ele geçirmek ve en büyük puanı almak gerekir. Oyunda Free for all olarak geçen bölüm ise diğer mevcut tüm bölümlerden ayrı bir yer alır. Bu bölüm içerisinde tüm oyuncular tek başlarına savaşarak skor sayısını en üst düzeye getirmeye çalışırlar.

Oyun, içeriğinde 3 aşama ile oynama sunmakta olup görevlerde zorluk seviyeleri ayarlanabilmekte. Oyunda bulunan görevleri Rcruit, Regular veya Veteran seviyeleri ile oynayarak oyun içerisi yıldızları toplayabilirsiniz. Bununla birlikte hem oyun içeriği ile detaylı bilgiye erişebilir hem de oyunun inceliklerini öğrenebilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL