Can Sungur Kimdir?

Can Sungur Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Twitch platformunun efendi ve komik insanı olan Can Sungur kimdir, bu yazımızda detaylı olarak tanıyacağız. Can Sungur, 30 Haziran 1986‘da Ankara’da doğdu ve Sakıp Sabancı Lisesinde okuyup, mezun oldu. Üniversiteyi Yıldız Teknik Üniversitesinde Makine Mühendisliği bölümünde okumuştur. Üniversitedeyken İnovasyon Yaklaşımları ve İnternette İş Kurmak konulu 2 tane kitap çevirmiştir. Tom Kelley‘in 10 İnovasyon Şifresi adlı kitabından etkilenerek iş hayatına atılmıştır.

can sungur kimdir

Üniversite bittikten sonra Leo Burnett şirketinde 1 sene boyunca Strateji Planlayıcılığı rolünde çalışmıştır. Şirkette çalışırken bir ekiple 4 sene boyunca Wizards of Istanbul (rol yapma oyunları buluşması) etkinliğini düzenlemiştir.

Leo Burnett şirketinden ayrıldıktan sonra Promoqube şirketinde Dijital Strateji ve Müşteri İlişkileri Direktörlüğü yapmıştır. 2012 Mart ayında kendisinin de ortağı olduğu bir şirkette Dijital Pazarlama ve Strateji Danışmanlığı yapmaya başlamıştır ve hala da bu şirkette iş hayatına devam etmektedir. İş hayatının yanında Geekyapar! internet sitesini açmıştır. 2013’de YouTube kanalını kurmuştur. İlk videosunu 2015 yazında atmıştır. YouTube’daki videoları ile oyuncular arasında da tanınmaya başlamıştır. YouTube sonrasında Twitch’de de yerini almıştır. YouTube ve Twitch’de yaptığı kendine has programlarıyla ve oyun oynamasıyla güzel bir kitleye sahiptir.

Can Sungur son olarak da 2019 Mart ayında Kalk Gel isimli bir oyun ve kültür etkinliğine imza atmıştır. Kendisinin lideri ve kurucusu olduğu etkinlik, 20 Temmuz 2019’da yapılmıştır.

Instagram

YouTube

Twitter

Twitch Nedir?

Twitch ya da Twitch.tv, elektronik spor ve video oyunu odaklı canlı görüntü akışı platformu. Haziran 2011’de Justin.tv kurucuları Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulmuştur. Justin.tv girişimi olarak oyunlarla alakalı içerikleri yayımlamaya başlamıştır. Her ay 43 milyondan daha fazla izleyiciye hizmet vermektedir. Ortalama izlenme süresi ise 1,5 saattir. Şubat 2014’te ABD’de internet trafiğinin en büyük dördüncü kaynağı olarak belirlenmiştir. Eylül 2014 yılında Twitch, Amazon tarafından 970 Milyon $ karşılığında satın alınmıştır.

Bunada Göz At  Levent Balım (Levo) Kimdir?

Yorumlar

  • Yusuf

    mecbur ps2 ye devam 5 alamayacağız

  • Yağmur Göksu

    Faydalı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL