Cem Bölükbaşı Kimdir?

Cem Bölükbaşı Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Espor oyunlarından piste çıkan ve gururumuz olan Cem Bölükbaşı kimdir bugün ona bakacağız.

Cem Bölükbaşı, 21 yaşında ve espor oyunlarından ünlenen birisi fakat bunun yanında gerçek yarış arabalarıyla da çok ilgileniyor. 9 Şubat 1998 tarihinde doğdu. 5 yaşında motokros yarışlarına katılmaya başladı ve ilk Türkiye şampiyonluğunu 6 yaşında aldı. Motokros yarışları dışında o yıl karting yarışlarında da dereceler yapan Cem’in geleceği şimdiden belliydi ve babası bunu farketmişti. Gün geçtikçe bu işlere ilgisi büyüyen Cem, teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte kendisini sanal ortamda da ilerletti. Normal pistlerdeki başarısını espor sektöründe de büyütmeyi başardı. I-Racing‘de 80.000 kişi arasında ilk 35’e girince dikkatleri üzerine çekti. World’s Fastest Gamer Şampiyonası’na katıldı. F1 Esports’da 70.000 kişi arasından ilk yirmiye kalan gen sporcu Fernando Alonso takımına seçildi. 2017’de Abu Dhabi’de dünya beşincisi, 2018’de Red Bull Toro Rosso Takımı ile dünya ikincisi oldu. Bu yıl da Red Bull Racing Formula 1 Takımı’nın espor sürücüsü olacak.

Borusan Otomotiv Motorsport’un desteği ile ilk uluslararası yarışına katıldı. Cem Bölükbaşı bir açıklamasında “simülasyona başlamamdaki önemli hedeflerden biri olan gerçek pistlere dönmem için bu fırsat çok değerli” dedi. Gerçekten de öyle oldu. 4 Haziran 2019’da gerçek piste çıkan Cem Bölükbaşı klasmanındaki sıralamada 3. Ve yarışta da 5. Olarak parlak bir pilot olacağını kanıtladı. 1 Temmuz 2019’da uluslararası ikinci gerçek yarışına katıldı.
cem bölükbaşı

En büyük hedefi Formula 1 pilotu olmaktı ve onuda sonunda başardı. Almanya’da Hockenheimring pistinde ilk formula yarışına çıkan Cem kendi hayalini gerçekleştirdi. Espordan formula 1 yarışlarına kadar gelmesi büyük başarı yakaladığını gösteriyor. Cem hem pistte hemde esporda kendini geliştirmeye devam ediyor ve yeni yarışlarla karşımıza çıkmayı düşünüyor.

Bunada Göz At  Ferit Karakaya (wtcN) Kimdir?

Yorumlar

  • Yusuf

    çok başarılı birisi umarım daha iyi yerlere gelir

  • Mete

    Cem cok basarili

  • OktayShn

    Cok guzel yazi sagolun

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL