Cemre Solmaz Kimdir?

Cemre Solmaz Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Bu yazımızda TikTok‘un en popüler isimlerinden biri olan Cemre Solmaz kimdir, kaç yaşında, nereli ondan bahsedeceğiz.

Cemre Solmaz, 13 Nisan 2000 Ordu, Fatsa doğumludur. Memleketi Ordu olan Cemre, şuan Istanbul’da yaşamaktadır. TikTok’da çektiği playback videolarıyla oldukça fazla takipçi kazanan ve izlenen Cemre’nin 2 milyon üzerinde takipçisi vardır. Cemre Solmaz’ı TikTok harici Ali Biçim ve Mesut Can Tomay’ın videosunda görmüş olabilirsiniz. Cemre Solmaz, Juan isimli ekiple birlikte aynı evde yaşamaktadır ve beraber içerik üretmektedirler. Juan ekibinde Yaren Alaca, Merve Yalçın, Berke Juan, Kürşat Juan gibi isimler yer alıyor.

Cemre Solmaz’ın Instagram‘da 792 bin, YouTube‘da 536 bin ve TikTok‘da 2.8 milyon takipçisi vardır.

TikTok Nedir?

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin, Musical.ly bazında yaratılan, video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkanı sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Eylül 2016’da ByteDance, tarafından piyasaya sürülen Asya’da kısa video platformunda lider olan ve başka ülkelere de yayılmış olan uygulama, kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen uygulama haline gelmiştir.Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde 15 saniyelik, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama, 150 ülkede 500 milyondan fazla global kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır.Eylül 2016’da Çin’de Douyin, ByteDance tarafından piyasaya sürüldü ve Eylül 2017’de Endonezya’da yayılmaya başladığında uluslararası pazara uygun olması için uygulamaya TikTok ismi verildi. 23 Ocak 2018’de TikTok uygulaması Tayland uygulama marketinde ücretsiz indirilen mobil uygulama indirme kategorisinde birinci sırada yer aldı. Şubat 2018’de TikTok, müzikten para kazanmak için Modern Sky ile bir ortaklık başlattı.

Musical.ly ile birleşmesi

9 Kasım 2017’de TikTok ana şirketi ByteDance, 1 milyar dolar harcayarak Şangay merkezli Santa Monica’da ofisi olan ve Amerikan gençlerine yönelik sosyal medya platformu olan girişim şirketi musical.ly’ı satın aldı. ABD dijital platformunun genç kullanıcı tabanından yararlanarak isteyen TikTok, 2 Ağustos 2018’de daha büyük bir video topluluğu oluşturmak için musical.ly’de var olan mevcut hesaplar ve verileri, tek bir uygulamada bir araya getirerek bu girişim şirketiyle birleşti.

Bunada Göz At  Dilan Genç (aquaviit) Kimdir?

Yorumlar

  • Oktay

    Guzel haber

  • cheff

    içerik güzel

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL