Çevrim içi Rol Yapma Oyunu Popmundo

Çevrim içi Rol Yapma Oyunu Popmundo

Yazar: Emre Genel

2004 yılında oyun tutkunlarının ve internet kullanıcılarının beğenisine sunulan ilk ismiyle Popomundo, kısa bir süre içerisinde sevilir bir hale geldi. Fakat bir süre sonra başka dillerdeki farklı anlamları karşılaması nedeniyle oyunun ismi oyuncularının da oy vermesiyle beraber Poplove olarak değiştirilmiştir. Poplove ismini de kısa bir süre kullandıktan sonra oyunun ismi Popmundo olarak değiştirilmiş ve uzun bir süredir beri Popmundo olarak kullanılmaya devam etmiştir.

Popmundo, SpelKultur | Sverige AB’nin geliştirdiği Availo SE’nin sunucuları sağladığı bir tarayıcı üzerinden rol yapma oyunudur. 2004 yılından günümüze kadar gelmiş ve Popmundo severler sayesinde 16 yıldır ayakta durmaya başaran bir oyundur. Kısacası, yılların vazgeçilmez oyunu!

Oyun ilk kurulduğu tamamen müzik tabanlı bir oyundu. Fakat 16 yıllık gelişim sürecinde oyuna gerçek hayatta yapamayacağınız bir sürü şey eklenerek günden güne kendini geliştirdi ve hâlâ gelişimine devam etmektedir. Peki Popmundo ile neler yapabileceğimizi hep birlikte görelim!

Müzik

müzik

Oyun ilk kurulduğu zamanlarda müzik endüstrisi tabanlıydı. Fakat şu anda müziğin yanında birçok şey yapmam mümkün. Siz yine hayallerinizi müzikten yana kullanın ve yazacaklarımı iyi okuyun! Mavi dünyaya gözlerinizi ilk açtığınızda tarafınızdan yazılmış iki şarkı ve elinize tutuşturulmuş birkaç kitabın ardından ilk konserinizle hayranlarınızla tanışıyorsunuz. Akıl almaz bir serüven işte tam da burada başlıyor. İlk etapta berbat bir konser vereceğiniz için asla üzülmeyin! Kısa sürede kendinizi geliştirip, işin temellerini kaptığınız anda sahneleri sallamak sizin işiniz olacak. Müzik bestelemek, şarkı yazmak, hatta şarkınızın sözlerini bile yazmak tamamen size kalmış… Her Popyıl düzenlenen yarışmalar, sıra dışı etkinlikler de cabası. Gözde sanatçı olmak ve hayranlarınıza imza dağıtmak için hala neyi bekliyorsunuz?

Yeni Medeniyetler Yeni Dostluklar

Hayranlarımızla tanıştık sonra sıra geldi gerçek insanlarla tanışmaya. Evet, Popmundo’nun bir çoğunluğunu Türkler, İspanyollar ve İsveçliler oluşturuyor. Tabii, bunun birçok medeniyetten de insana rastlamak mümkündür. Dilinizi geliştirmek isterseniz belki de aradığınız en güzel yer burası olabilir. İçlerinde harika rol yapan, yeni dostluklar kazanabileceğiniz bir dünyaya merhaba demeyi unutmayın.

Bunada Göz At  Black Desert Türkiye&MENA'ya Bereketli Ödüllerle Yeni Bir Etkinlik Dizisi Geliyor

Yeni Arkadaşlıkların Getirdiği Aşk, Meşk ve Evlilik

arkadaşlık

Güzel kariyerinizin gizemli ve eğlenceli dünyasında, yeni tanıştığımız dostlukların beraberinde getirdiği aşk mı? Neden olmasın! Evet, burada tıpkı gerçek hayatta olduğunuz gibi evlenebilirsiniz, çocuk yapabilirsiniz. Hatta birden fazla kişiyle bile evlenebilirsiniz. Çocuklarınıza gözümüz gibi baktığımız bu dünyada istediğiniz kadar çocuk yapabilirsiniz. Hatta 10 tane çocuğunuz varsa ne mutlu size! Gelecekte, çocuklarınızla birlikte sahneleri yerinden oynatmak isteyeceğinize eminim.

Eşsiz Kariyer Deneyimleri

eşsiz kariyer deneyimleri

Bu evrende müziğin yanında elbette bir sürü iş fırsatı bulunuyor. Bunlar sadece sahnedeki solistliğinizin haricinde meslek grupları. Demem o ki, aynı anda isterseniz hem sahnelerin tozunu yutmuş yılların sanatçısı olabilir hem de ünlü bir şirketin CEO’su olabilirsiniz.

Hastaları iyileştirmek üzere Hipokrat yemini edip doktor olabilir, yargıç olup nikah kıyabilirsiniz ya da bunun yanında birçok seçenek mevcut. Çöpçü, barmen, aşçı, avukat din görevlisi, cankurtaran…

Tabii sadece bunlarla da sınırlı değil. İsterseniz bir şehrin vatandaşlığına başvurup o şehrin vatandaşı olabilir ve devamında da şehri yönetmen üzere vali adayı olabilirsiniz. Vali, vali yardımcısı, defter, emniyet müdürü ve başyargıç gibi siyasete de karışabilirsiniz. Fakat siyaset bu, bazen eğlenceli bazen de can sıkıcı hal alabiliyor! Kontrol tamamen sizin elinizde.

Başarılar

başarılar

Oyun içerisinde zamanla kazanabileceğiniz bir sürü başarı mevcut. Hatta seçtiğiniz üç başarıyı da profilinizde yayınlamanız mümkündür. Bu görsellerle diğer oyunculara hava atarak, popülerliğinize popülerlik katabilirsiniz. Aşağıdaki görsele bu başarılardan sadece birkaçını paylaşıyorum. Birkaç diyorum çünkü öylesine güzel ve hoşunuza gidebilecek başarılar var ki… İşte bunlardan birkaçını sizlerle paylaşıyorum.

Maceralar

Popmundo dünyasında aklınıza gelebilecek her türlü macera mevcuttur. Hatta burada zombi avlamak bile mümkün. Evet, yanlış duymadınız. Bunun yanında uzayı keşfedebilirsiniz, oyunun gelişen yanlarıyla dünyamıza yeni eklenen diğer bir macera ise yangında tutsak kalmış insanları kurtarmak.

Bunada Göz At  Black Desert Mobile'da Yeni Eşyaları Keşfet ve Gücünü Katla

Sadece bunlarla sınırlı değil. Popmundo’da bitmek bilmeyen aklınıza gelebilecek bir sürü macera mevcuttur. Yedi Denizlerde bulunan korsan heyecanından, şeytanı konseriniz ile dize getirmeye çalıştığınız ilginç bir patikaya kadar birçok macera mevcut.

Son zamanlarda Çorak Diyarlar Efsanesi patikasıyla da yepyeni bir maceraya atılabilirsiniz. Her Popyıl’ın 22.gününde Kraken’in kaderi için savaş verebilirsiniz.

Bir oyun yılının 56 gerçek güne tekabül ettiğini düşünürsek 56 günde bir ölüler gününde zombi avlayabilirsiniz, Çorak Diyarlar’da maceralara atılabilirsiniz ya da Yedi Denizlerde bir keşfe çıkabilirsiniz. Kazanacağınız ödüllerin ve eşyaların değerini saymıyorum bile. Bunlarla beraber cadılar bayramı, yeni yıl kutlamaları da mevcuttur.

Zombi Savaşlar

zombi savaşlar

En başta oyunun ne kadar gerçekçi olduğundan bahsetmiş olabilirim, ama gerçeküstü öğeler içermiyor da değil. Stresinizi atmak ve birkaç başarıya kavuşmak için zombi ve hayalet avlamak Popmundo dünyasında güzel bir opsiyon. Av tüfeğinizi, testerenizi ya da proton paketinizi kuşanın ve maceraya atılın!

Tamamıyla Türkçe’ye Çevrilmiş

TÜRKÇE

Popmundo, 25 dil aracılığıyla kullanıcılara sunulur. Çeviriler oyun içerisindeki gönüllü çevirmenler tarafından yapılır ve her kullanıcının kendi anadilinde oynayarak oyundan maksimum keyif alması amaçlanır. Türkçe de oyunun sahip olduğu ve daima aktif olarak çevrilen dillerden biridir.

Bir Popmundo Haftası

Popmundo dünyası asla uyumaz. Siz çevrim içi olmasanız bile oyun durmaksızın değişmeye ve işlemeye devam eder.

Oyundaki pek çok şey sürekli olarak güncellenir veya en azından günde bir kez yenilenir. Ancak daha az sıklıkta gerçekleşen bazı büyük ve enteresan olaylar da vardır.

Kiralar Pazar günleri ödenir, maaşlar Cuma öğleden sonra yatar ve deneyim puanları Pazar günleri dağıtılır.

Popmundo’yu Oynamak Tamamen Ücretsizdir!

Alternatif bir dünyada yıldız olma yolunda ilerlemek istediğiniz bu yola başlamak için hemen www.popmundo.com adresinden kayıt olabilirsiniz ve aramıza katılabilirsiniz. Ben Dante Milano (841229), oyun içerisinde sizlerle iletişime geçmemi isterseniz bana mesaj atmayı unutmayın! Tatilde, işte, okulda… Kısacası internete erişim sağladığınız her yerde bu oyunu oynayabilirsiniz. Hiçbir şey indirmenize gerek kalmadan, sınırsız eğlencenin zirvesine sizleri de bekleriz.

Bunada Göz At  Facebook Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL