Corki

Corki Rün

Gözüpek Bombacı

Mid Top Adc

Yordle pilotu Corki'nin hiçbir şeyle değişmeyeceği iki şey var: Uçmak ve ihtişamlı bıyığı. Gerçi hangisini daha çok sevdiği tartışılır. Bandle Şehri'nden ayrıldıktan sonra Piltover'a yerleşti ve burada bulduğu harikulade tertibatlara gönlünü kaptırdı. Kendisini uçan makineler geliştirmeye adadı ve kıdemli pilotlardan oluşan Çığırtkan Tizyılanlar hava savunma gücünün başına geçti. Ateş altında bile sakinliğini kaybetmeyen Corki sonradan memleketi bellediği şehrin göklerinde devriye gezmeye devam ediyor ve şimdiye kadar esaslı bir füze salvosunun çözemediği hiçbir sorunla karşılaşmadı.

Corki Dostun olduğunda

  • Fosfor Bombası civardaki çalılıklarda saklanmaya kalkan rakip birimlerini ortaya çıkarmakta kullanılabilir.
  • Valkyrie savunma amaçlı olarak da kullanılabilir. Bu yüzden, hızla kaçmak için kulanmayı deneyebilirsin.
  • Corki Makineli Tüfek'i kullanırken saldırmaya devam edebilir. Makineli Tüfek'i en üst düzeye çıkarmak, Corki'yle başarılı olmanın anahtarıdır.

Corki Düşmanın olduğunda

  • Corki'nin Füze Salvosu'na dikkat et. Saçılma hasarı verirler; böylece minyonların arkasına saklansan bile zarar görebilirsin.
  • Corki, Valkyrie veya Özel Teslimat'ı kullandıktan sonra savunmasız kalır; çatışmaya bunları kullanarak girerse Corki'ye odaklanmaya çalış.