CS 1.6 Ping Düşürme

CS 1.6 Ping Düşürme

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunları serisinden olan Counter Strike’ın 1.6 versiyonu halen birçok kişi tarafından oynanmakta. Bu yazımızda sizlere CS 1.6 ping düşürme yöntemlerini göstereceğiz, söylediklerimizi uygularsanız birazda olsa pinginizin düştüğünü göreceksiniz.

CS 1.6 Ping Düşürme

Günümüzde bu ping sorununu her oyunda görüyoruz fakat CS 1.6‘da birazda olsa farklı Türkiye sunucusu olduğu için düşük pingler görebiliyor ama herkes için aynı değil bu çoğu kişi internet altyapısı kötü olduğu için yüksek pingler alabiliyor

Arkaplanda İnternet Tüketen Uygulamaları Kapatın

Öncelikle arka plandaki internet tüketecek uygulamaları kapatınız özellikle internet tarayıcısı açıksa kapattığınız zaman ping değerinizin ne kadar değiştiğini göreceksiniz.

VPN Uygulamasını Kapatın

Herhangi bir VPN uygulaması varsa kesinlikle kapatın çünkü oyunun zaten Türkiye’de sunucusu var VPN ile başka bir ülkeden bağlanmak ping değerinizi çok daha yükseltecektir.

Kabloları Kısa Tutun

Modeminizin Ethernet kablosunu oldukça kısa tutmaya çalışın ve eğer Wifi ile bağlanıyorsanız modeme en yakın şekilde durun, internet ile mesafeniz ne kadar kısalırsa pinginiz o kadar düşecektir.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  CS GO Ping Gösterme

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorumlar

  • Mert kıyak

    Bu sefer ne yararlandığım için abi seni seviyorum çünkü bu sitede Ben pubg Mobile Kore yükleye biliyorum çünkü benim en sevdiğim şey ve benim ablam koreleri hep izler Abi senin sayende Kore pubg yükle biliyorum abi Allah senden razı olsun abi abi ne muradın varsa versin Allah abim Yani abi ya Bu kadar abi

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL