CS GO Benzeri Oyunlar

CS GO Benzeri Oyunlar

Yazar: Emre CSGO

CS GO birçok kullanıcının gençlik hatta çocukluk yıllarına hitap eden oyundur. Bunun farkındayız ancak zaman artık o zaman değil artık CS GO dengi çok sayıda oyun bulunmakta. Tabi ki eski günleri arıyor ya da yad etmek istiyorsanız CS GO oynayabilirsiniz ama güncel oyunlarda hiç fena değiller. Bu yazımızın içeriğinde CS GO benzeri oyunları değerlendireceğiz. Eskileri eskiten oyunlar neler merak etmiyor musun?

Yenilenen oyunlar ile adrenaline doyacağınız bir çağ başladı ve kesinlikle geride kalmamanızı tavsiye edeceğimiz bir zaman sizi bekliyor. CS GO benzeri oyunlar ile yeni bir döneme adım atılacak ve tarih sadece tatlı bir anı olarak kalacak. Çoğumuzun lise çağlarına hitap eden CS GO oyunundaki gruplaşmalar, heyecanlı kapışmalar, doyasıya mücadele sergileyebileceğimiz oyunları oynadıkça nerden nereye sözünü kafanızla anlamlandıracaksınız.

CS GO Benzeri Oyunlar Nelerdir?

CS GO dengi oyunlardan fazlaca söz ettik ancak detayına inemedik böylesine güzel bir geçmişte kolayca silinemezdi zaten. Tüm oyun severlerin asıl olarak merak ettiği konu olan CS GO benzeri oyunlar nelerdir sorusunun cevabını aşağıda bulabilirsiniz;

Rainbow Six Siege: Ubisoft Montreal tarafından 2015 yılında piyasaya sürülmüş takım oyunu içerikli bir savaş oyunudur. Çok farklı karakterlere sahip bu oyun sizin oyununuz olacak bir oyun son derece heyecanlı ve başarılı bir tasarıma sahip. Oyun içerisinde ki karakterlere ayrı ayrı özellikler eklenmiş dikkat çekici bir oyundur. Drone ile savaştan tutunda ağır makinalılar dahi mevcuttur. Multiplayer özelliği ile 5’er kişilik 2 takım kurarak kapışabiliyor. Eski tabuları yıkacak bir oyun deneyerek test etmelisiniz.

Insurgency: 2007 yılında Half Life 2 olarak piyasaya sürüldü ancak Insurgency ismi ile güncellenerek 2014 yılında faaliyet gösterdi. İçeriğinde 40 farklı harita görebilirsiniz. CS GO tarzında bir oyun fakat botları konsoldan giriş yapılmıyor. Otomatik bot atma özelliğine sahip ve aynı zamanda Insurgency Sandstorm adı ile devam oyunu gibi bir oyun daha yayınlamıştır. Can alıcı bir oyun heyecanına doyamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bunada Göz At  CS GO Sekmeme Kodu

Zula: 2015 sürümlü Zula oyununun popülerliğini duymamış olamazsınız. Çukur dizisini bile içerisine alan bu oyun tamamen Türk Tasarımıdır. 2 gruba ayrılan oyun Gladyocular ve Vatanseverler arasında geçmektedir. Son zamanlarda Steam kurallarına uymadığı söylenerek kaldırılan oyun tekrardan geri döndü ancak oyun mobil versiyonu ile hayatımıza girmiş bulunuyor 11 mod ile 24 harita eklenerek keyiflere keyif katıyor.

Point Blank: 2008 çıkışlı bir Güney Kore oyunu 2010 yıllarında ülkemiz geneline yayılan bir oyundur. Oyunda rütbe esas alınmış öğrenci asker olarak başlayarak mareşal rütbesine kadar yükselmek mümkün. Burada oyunculuğunu konuşturmak için bir fırsat doğuyor.

Squad: Bazı sıkıntıların devam ettiği alfa sürümlü bir oyun ama yine de heyecanına doyum olmuyor. 2014 yılında hayatımıza dahil olan bu oyunda yine savaş ve yine bir yükselme çabası söz konusudur. Oynamadan karar verenler için ciddi bir tavsiyedir kesinlikle oynanması gereken bir oyun.

Arma 3: 2013 yapımlı bir oyun efsane büyüklükte bir haritaya sahip yine CS GO benzeri bir oyun her şekilde göze hitap etmekte askeri simülatör oyunudur. Aynı zamanda editör modu ile birlikte kendi oyununuzu kendiniz tasarlayabiliyorsunuz.

PUBG: Bilinmemesi imkansız efsane savaş oyunlarından biridir. 2017 yılı efsanesi PUBG bu gün bile en gözde oyundur. Uçakta başlayan serüven haritada devam ediyor. Türlü eşyalar ile oyun içinde güçlenerek ilerleme söz konusu isterseniz takım isterseniz solo olarak oynayabilirsiniz. İster emülatör isterseniz mobil karar sizin.

CS GO Benzeri Oyunlarda Sistem Gereksinimleri

CS GO benzeri oyunlarda sistem gereksinimlerini şöyle sıralamamız yanlış olmayacaktır;

  • Windows 7, 8, 10, Vista, XP
  • İntel core 2 duo E6600, AMD Phenom X3 8750 İşlemci
  • 4GB ram
  • NVidia GeForce GT 420, AMD Radeon HD 6450
  • DirectX eklentisi sürüm 9
  • 15 GB kullanılabilir boş alan
Bunada Göz At  CSGO Hud Açma - Kapama

Yukarıda belirtilen özelliklere sahip bilgisayar donanımı ile akıcı bir oyun oyanayabilirsiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL