CS: GO Konsol Kodları

CS: GO Konsol Kodları

Yazar: Emre Genel

Konsol kodları CS: GO sürümü çıkmadan çok önce Counter Strike 1.6 sürümünde oldukça popülerdi. İnternet dünyası bu kadar geniş olmadığından bu tip kodları bulmak oldukça zor olduğu için haftalık oyun dergilerinde yer almaktaydı. Bu kodlar, crosshair ayarından botlara, haritadaki yer çekiminden oyun süresine kadar aklınıza gelebilecek her türlü şeye etki edebilmekte. Online oyun modunda oyunun kaderine etki edebilecek herhangi bir kod girme şansınız yok fakat bunun dışında CS: GO konsol kodları ile pek çok değişiklik yapabilirsiniz.

CS: GO konsol kodları uzun bir liste içermekte. Aşağıda mini haritanız, nişangahınız ve çok daha fazlasını ayarlayabilmeniz için birçok farklı kod yer almakta. Konsolu kullanmak için, oyundayken klavyenizdeki é (“) tuşuna basın. Eğer konsol inmiyorsa, oyunun ayarlarına girip “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini aktif hale getirin. Daha sonra aşağıda yer alan kodları girerek farklı özelliklerden faydalanabilirsiniz.

net_graph 1

Bu, bu listedeki en kullanışlı komutlardan biridir. Ekranınızda FPS, ping ve tıklama oranı gibi bir bilgileri görmenizi sağlar.

fps_max 0

Bu komut, saniyedeki kare sayınızı (FPS) en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olur. FPS’nizdeki kısıtlamayı ortadan kaldırır ve bilgisayarınızın maksimum potansiyeline ulaşmasını sağlar. 60 FPS’lik bariyerin arkasında sıkışıp kalmak yerine, bunun üzerine ve ötesine geçebilirsiniz.

Komutu konsolunuza yazdıktan sonra, FPS’nizde hemen bir fark görmelisiniz.

cl_radar_always_centered

Radar genellikle yanıltıcıdır. Çemberin kenarında aniden kırmızı bir nokta belirdiğinde, sizi yanlış bir güvenlik duygusuna sokabilir. Bu tavsiye, radarı ortalar ve haritanın her yerinde görmenizi sağlar. Alışmak biraz zaman alabilir, ancak buna değer.

cl_use_opens_buy_menu 0

Hiç doğarken yerden bir silah almaya gittiniz ve yanlışlıkla satın alma menünüzü açtınız mı? Bu komut, oyun başında satın alma konsolunu satın almanızı önler.

+ cl_show_team_equipment

Bu komut, takım arkadaşınızın silahlarını ve yardımcı ekipman yükünü başlarının üzerinde görmenizi sağlar ve size oyunun daha büyük bir resmini verir. Bir takım arkadaşını seçmek ve dumanlar veya flaş patlamaları hakkında bilgi toplamak için kullanılabilir.

Bunada Göz At  Yeni O’dyllita Bölgesi Black Desert Türkiye&MENA’ya Geldi

voice_scale 0.3

Bu komut, oynamaktan konuşmayı tercih eden takım arkadaşlarınıza karşı koymanıza yardımcı olacaktır. Takım arkadaşlarınızın sesini uygun bir seviyeye düşürerek oyuna odaklanmanızı sağlar.

Novid

Bu komut, Valve’ın can sıkıcı tanıtımlarını kapatarak, oyunu yüklediğinizde size fazladan birkaç saniye kazandırır.

bot_add

Bu komut, özel oyununuza bir bot ekleyerek eşleştirmeye atlamadan önce hedefinizi uygulamanıza izin verir.

cl_hud_color

Bu komutla HUD’nizi kişiselleştirebilirsiniz. Basitçe cl_hud_color [HUD Color] yazın ve bir renk seçin. Yeşil, Cam Göbeği, Kırmızı ve Mavi mevcut seçeneklerden sadece birkaçıdır.

cl_lefthand

Solaksanız veya sadece hızınızı değiştirmek istiyorsanız, bu komut silahınızı ekranınızın sol tarafına taşımanıza izin verecektir. Varsayılana geri döndürmek istiyorsanız, cl_righthand yazın.

sv_cheats 1

Bu komut size kendi kişisel sunucunuzla deney yapma yeteneği verecektir. İstediğiniz hemen hemen tüm istemci taraflı veya sunucu taraflı konsol komutlarını etkinleştirmek için kullanabilirsiniz.

sv_grenade_trajectory 1 ve sv_grenade_trajectory_time 10

Bu komut, el bombası uygulaması için harikadır. Pop-flash’lar, dumanlar uygulamak ve oyunun el bombası fiziğiyle uğraşmak için kullanabilirsiniz.

r_drawtracers_firstperson 0

Bu komut, istemci tarafındaki mermi izleyicilerini M4A4 ve AK-47 gibi silahlardan kapatır. Tepme kontrolünüzü geliştirmek ve en sevdiğiniz tabancaları kullanmak için iyidir.

spec_show_xray 1

Demoları izlerken bu komutu kullanabilirsiniz. Oyuncu modellerinin hareketlerini birden fazla duvardan göstererek oyuncu davranışlarını doğru şekilde görmenizi sağlar. Özellikle Valve’ın Overwatch sistemindeki duvar korsanlarını yakalamak için kullanışlıdır.

cl_show_team_equipment

Bu komut, takım arkadaşınızın yardımcı programını görüntülemenizi sağlar. Onlara bombaları olup olmadığını sormak yerine, ekranınıza bakabilirsiniz.

voice_enable 0

Takım arkadaşlarınızın konuşmalarını dinlemekten yorulduysanız, bu komut size biraz huzur ve sessizlik sağlayacaktır. Takımınızdaki tüm oyuncuları sessize alır.

net_graph

Bu komut, ekranınızdaki bir tabloyu etkinleştirecek (1’e ayarlayacak) ve devre dışı bırakacak (0’a ayarlayacak), ping, FPS ve diğer yararlı bilgileri gösterecektir.

Demoui

Bu komut, demo izleme için küçük, dikdörtgen bir arayüz getirir. Görüntülemeyi hızlandırmak, vurgulamaları yavaşlatmak ve FACEIT veya ESEA gibi üçüncü taraf sunucu ana bilgisayarlarından doğrudan bilgisayarınıza demo dosyalarını manuel olarak yüklemek için iyidir.

Bunada Göz At  Black Desert Türkiye ve MENA’da Ramazan Bayramı kutlamaları erken başlıyor!

God

Bu komut size “tanrı modu” verir ve sizi özel sunucularda yok edilemez kılar.Sv_cheats 1 komutunu gerektirir.

Kill

Bu komut sizi anında öldürür.

exec

Exec, üçüncü taraf web sitelerinden oluşturabileceğiniz veya indirebileceğiniz özel sunucu yapılandırmalarını (alıştırma için .cfg dosyaları, bire birler vb.) Etkinleştirmek için harikadır. Yapılandırmaları güvenli ve güvenilir sitelerden indirdiğinizden emin olun.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL