CS GO Radar Nasıl Ayarlanır? En İyi Radar Ayarları

CS GO Radar Nasıl Ayarlanır? En İyi Radar Ayarları

Yazar: Emre CSGO

Bilindiği üzere CS GO oyununda belirli rütbeler bulunmaktadır ve mevcut rütbenizi yükseltmek için oyun içerisinde bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Bu değişiklikler hem oyun kalitenizi arttıracak hem de daha hızlı bir şekilde rütbe yükseltmenizi sağlayacaktır. Değiştirmeniz gereken ayarlardan birisi de CS GO radar ayarlarıdır. Hal böyle olunca oyuncular sıklıkla CS GO radar nasıl ayarlanır? En iyi radar ayarları nelerdir? Gibi konuları merakla araştırmaktadır. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki CS GO radar nasıl ayarlanır? En iyi radar ayarları nelerdir?

CS GO Radar Nedir? Ne İşe Yarar?

Yalnızca CS GO oyununda değil FPS tabanlı birçok oyunda karşımıza çıkan radar, oyun içerisinde bulunan nesneleri daha kolay bir şekilde fark etmenize yardımcı olur. Örneğin etrafınızda bir düşman bulunuyorsa ve ateş ederse radar üzerinde genellikle kırmızı şekilde belirerek yerini öğrenmenize yardımcı olur. Aynı şekilde aynı takımda olan arkadaşlarınızın yerini de radar ayarları sayesinde görebilirsiniz. Radar sayesinde dostlarınıza info verebilir ve karşı takımı alt ederek maçı kolayca kazanabilirsiniz.

CS GO Radar Ayarları 2021

Aslında CS GO radar ayarları 2021 konusu oyuncudan oyuncuya göre değişkenlik göstermektedir. Biz bu sefer profesyonel oyuncuların ayarlarını baz alarak size kısaca bilgi vermeye çalıştık. Radar ayarlarını kendinize göre özelleştirebilir veya hiç kullanmayabilirsiniz. Kodları girmeden önce CS GO konsolunu açmayı unutmamanız gerekmektedir. İşte CS GO radar ayarları 2021:

  • cl_radar_scale 0.5: bu kod, radarın bulunduğu görselin boyutunu ayarlamaya yaramaktadır. Sonda ki rakamı ayarlayarak boyutu büyültebilir veya küçültebilirsiniz.
  • cl_hud_radar_scale 1.14: bu kod aynı şekilde radar çevresinde bulunan genişliğin boyutunu ayarlamakta kullanılmaktadır. Öyle ki, sonunda ki rakam ile oynayarak radar çevre genişliğini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
  • cl_radar_icon_scale_min 1: bu kod sayesinde radar üzerinde beliren cisimlerin (arkadaşınız, düşman vs.) boyutunu ayarlayabilirsiniz. Aynı mantıkla sonunda yer alan sayıylla oynayarak büyültebilir veya küçültebilirsiniz.
  • cl_radar_rotate: bu kod radarın size göre açı almasını istemezseniz kullanılmaktadır. Öyle ki sonuna sıfır ekleyerek radarn sabit kalmasını sağlayabilirsiniz.
Bunada Göz At  CS 1.6 Hızlanma Kodu 2020

CS GO Orijinal Radar Ayarları 2021

Yukarıda yer alan ayarlardan memnun kalmamanız durumunda orijinale döndürmek zorlaşabilir. Sizler için CS GO orijinal radar ayarlarını da derledik. İşte CS GO orijinal radar ayarları:

  • cl_radar_scale “0.7”
  • cl_hud_radar_scale “1”
  • cl_radar_icon_scale_min “0.6”
  • cl_radar_rotate “1”

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL