CSGO Başlatma Seçenekleri 2020

CSGO Başlatma Seçenekleri 2020

Yazar: Emre CSGO

CS:GO oynarken oyunda yapılan CSGO başlatma ayarları oyun içinde çok önemli rol oynuyor fakat bir de oyun başlarken yapılan ayarlar var bunları da CS:GO başlangıç ayarları yapıyoruz. İlk önce başlangıç ayarlarını yapmamız için o yeri açmamız lazım. CSGO başlatma seçenekleri 2020 açmak için Steam kütüphanenizden;

CS:GO’ya sağ tıklayın> Özellikler> Başlatma Seçeneklerini Ayarla…

Buraya geldikten sonra sizlere aşağıda verdiğimiz kodları tek tek ekleyin hepsinin ne işe yaradığını da belirttik size uymayan bir kod varsa eklemeyebilirsiniz.

CSGO Başlatma Seçenekleri 2020

-console

Bu kod ile oyunu açtığınızda direk karşınıza console açılacak ve yazmanız gerek kodlar varsa oraya yazabileceksiniz.

-novid

Oyun ilk açılırken çıkan gereksiz(benim için) CS:GO introsunu kaldırır.

-high

Bu kod fps değerlerinizi değiştirebilecek bir kod çünkü bu kod ile birlikte oyuna girdiğinizde bilgisayar bu oyuna yüksek öncelik atıyor ve bu sayede fps olarak bir tık daha yüksek fps alabiliyorsunuz.

-threads (Çekirdek Sayısı)

Bu kodda yukarıda ki kod gibi fps değerlerinizde oynama yapacaktır. Oyunlar genelde sizin çekirdek sayınızın yarısını kullanır ama bu kodda siz isterseniz işlemcinin bütün çekirdeklerini oyuna atayabilirsiniz. 4 Çekirdekli bir işlemciniz varsa örnek olarak konsola -threads 4 yazabilirsiniz.

-tickrate 128

Oyunun sunucularına girdiğiniz zaman veya botlarla oynadığınız zaman oyun otomatik olarak 64 tickrate olan serverlara bağlar ama bu kod sayesinde sizi direk 128 tickrate olan serverlara bağlayacak.

-nod3d9ex1

Oyun içindeyken çok daha hızlı bir şekilde ALT+TAB yapmanızı sağlar.

+cl_forcepreload 1

Oyuna girdiğinizde direk olarak haritaları indirmeye başlar ve bu sayede oyuna girerken daha hızlı girer ve fps biraz daha yüksek değerlere çıkar.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CS GO Disk Yazma Hatası Çözümü

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL