CSGO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası

CSGO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor Hatası

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından biri olan CSGO‘da son zamanlarda çoğu oyuncu aynı hatayı alıyor. Oyuncuların karşılarına çıkan bu hata hem sinir ediyor hem de oynamayı engelliyor, hiçbir şekilde oyuna giremiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere CSGO istemcinin güncellenmesi gerekiyor hatasının çözümünü göstereceğiz.

CSGO İstemcinin Güncellenmesi Gerekiyor 2020

Çoğu oyuncunun karşısına çıkan bu hatanın kesin olarak bir çözümü bulunmuyor genelde bir sonraki güncellemede sorun çözülmüş oluyor fakat bir süre sonra tekrar aynı hatayı alabiliyorsunuz. Çözmeniz için sizlere forumlardan topladığımız alternatif yöntemleri yazdık. Aşağıdaki yolları deneyerek çözüme gidebilirsiniz, birçok kişi denedikten sonra çözüme ulaştı eğer sizde çözerseniz aşağıya yorum olarak belirtebilirsiniz.

Oyun Bütünlüğünü Doğrulama

 • Steam Kütüphanesini açın.
 • CSGO‘ya sağ tıklayın ve özellikler diyin.
 • Yerel Dosyalar kısmına gelin.
 • Oyun Önbelliğinin Bütünlüğünü Doğrulayın seçeneğine tıklayın.
 • Bir süre bekledikten sonra oyun güncellenecek ve sonrasında girmeyi deneyin, bu çözüm işinize yaramadıysa aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.

Betayı Kaldırma

 • Steam Kütüphanesini Açın.
 • CSGO‘ya sağ tıklayın ve özellikler diyin.
 • Betalar kısmına gelin.
 • Girmek İstediğiniz Betayı Seçin kısmından “Hiçbiri” seçeneğini seçin ve oyuna girin.

Yukarıda verdiğimiz iki alternatif çözümden birisi sizin sorunuzu çözecektir fakat hata halen devam ediyorsa en son çare oyunu silip tekrar yüklemek olacaktır.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CSGO Ayarları Kaydetme

Yorumlar

 • Elif

  Sorun sonunda cozuldu

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL