CS GO Mouse ile Zıplama

CS GO Mouse ile Zıplama

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CSGO’da çoğu şey kişiselleştirilebiliyor ve bu sayede hangi ayarlarda daha iyi oynuyorsanız kendinize onu ayarlayabiliyorsunuz.

Oyunda zıplama özelliğini bazı kişiler klavyedeki “Space” tuşu bazıları ise “Mouseun tekerleği” ile yapıyor. Herkesin oynayış stili farklıdır fakat Mouseun orta tekerleği ile zıplamak daha kolay ve pratik oluyor bu yüzden de çoğu e-Sporcu bu özelliği tercih ediyor. Bu yazımızda sizlere CSGO Mouse ile zıplama nasıl olur onu göstereceğiz.

CS GO Mouse ile Zıplama kodu

CSGO oyununda Mouse ile zıplama özelliğini yapmanız için önce konsolu açmanız lazım, CSGO konsol nasıl açılır bilmiyorsanız yazımıza bakabilirsiniz. Öncelikle bu özelliği oyunun ayarlar kısmından da yapabilirsiniz fakat oradan yaparsanız bu sefer sadece Mouseun tekerleği ile zıplarsınız Space tuşu pasif kalır ama vereceğimiz kodu konsola yazarsanız her iki tuş ile de zıplayabilirsiniz.

  • bind mwheeldown +jump

Yukarıda vermiş olduğumuz kodu konsola yazarak sizde Mouseunuzun tekerleğini aşağı doğru çekerek zıplayabilirsiniz. Bu özellikle oynamak daha kolay ve pratik olduğu için neredeyse herkes bu özelliği tercih ediyor hem de CSGO Bunny yapma daha kolay oluyor.

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  CSGO Hile Kodları

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL