CS:GO Graph FPS Göstergesi Küçültme

CS:GO Graph FPS Göstergesi Küçültme

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere CSGO’da oyuna ilk başladığınızda hiçbir kod yazmadan FPS göstergesi açılmaz ve kaç FPS aldığınızı bilmezsiniz. Fakat konsola Net Graph kodunu yazarsanız ekranın alt orta tarafında birkaç yazılar çıkar ve burada hem FPS hem de sunucu ile alakalı ping, tick vs. çoğu şeyi görebilirsiniz. Net Graph ilk açıldığı zaman oldukça büyük gelir ve ekranda gereksiz yer kaplar fakat bunu küçültmenin yolu var. Bu yazımızda sizlere FPS, Ping göstergesi CS:GO Graph küçültme nasıl yapılır onu göstereceğiz. Net Graph dışında CSGO FPS gösterme nasıl olur merak ediyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

CS:GO Graph FPS Göstergesi Küçültme

Öncelikle Net Graphı aktif etmeniz gerekiyor ve bunun için de konsola “net_graph 1” yazıyoruz eğer tekrardan kapatmak isterseniz “net_graph 0” yazabilirsiniz. Gösterge karşımıza büyük bir şekilde çıkabilir, tekrardan konsolu açıyoruz ve bu sefer de “net_graphproportionalfont 0” komutunu yazıyoruz. Bu komuttan sonra gösterge küçülmüş olacak, bir de göstergenin yerini ayarlamanız için birkaç kod var onu da aşağıda sizlerle paylaştık.

csgo net graph

  • Göstergeyi ekranın sol köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 3”
  • Göstergeyi ekranın sağ köşesinde görmek istiyorsanız “net_graphpos 1”
  • Göstergeyi ekranın ortasında görmek istiyorsanız “net_graphpos 2”
  • Konsola bunları yazıyoruz

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Bunada Göz At  CS GO Skin Sıralaması

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL