CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS:GO Ping Düşürme Yöntemleri

Yazar: Emre CSGO

Öncelikle merhabalar bugün sizlere CSGO ping düşürme kodunu göstereceğiz. CS:GO’da yüksek pinginizi nasıl düşürürsünüz gelin bakalım

CS GO ping düşürme

 1. Öncelikle arka plandaki internet tüketecek uygulamaları kapatınız bu birazda olsa PİNG durumunuzu etkileyecek
 2. Oyuna girip oyun ayarlarından geliştirilmiş konsolu “EVET” yapıyoruz ve konsolu açıyoruz. Sırasıyla şu komutları yazıyoruz
  cl_interp 0
  cl_interp_ratio 1
  cl_updaterate 128
  cl_cmdrate 128
  cl_predict 1
  cl_predictweapons 1
  cl_lagcompensation 1
 3. Herhangi bir VPN uygulaması açarsanız bu PİNG durumunuzu çok fazla arttıracaktır VPN programı açık ise kapatınız.
 4. Eğer masaüstü bir bilgisayarınız varsa Ethernet kablosunu kısa tutmanız iyi olur çünkü ne kadar kısa kablo o kadar akış süresini azaltır PİNG değeriniz bu yüzden de artabilir.

Şimdilik bu kadar yöntemleri size sunabildim bu yöntemlerle az da olsa pinginizi düşürebilir, oynayabilir duruma gelirsiniz ama eğer ki pinginiz hala yüksek durumlarda ise İnternet Sağlayıcınızla görüşün.

Ping Nedir?

İnternetimizin hız düzeyi hepimiz için oldukça önemli bir konudur. Hele ki sürekli internet başında olmamızı gerektiren bir iş yapıyorsak ya da online oyunlar konusunda eğilimliysek, internet hızı olmazsa olmaz kriterlerimizin başında geliyor. İnternet hızı konusunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede değiliz. Hala ülkemizin pek çok bölgesinde eski tip altyapı kullanıldığı için gelişmiş Avrupa ülkelerine kıyasla ne yazık ki oldukça gerideyiz. Yüksek hız içeren paketler için bütçelerimizi zorlamak durumunda bile kalsak çoğu zaman bulunduğumuz yerdeki altyapı buna izin vermiyor.

Gelecekte bu durum elbette hızlı bir şekilde değişecek ancak şu an için online alanlarda gezintiye çıkan hemen herkes için hız kalitesi oldukça önemli bir sorun. İnternet hızımızı pek çok site üzerinden kontrol edebiliriz. Bu platformlarda upload ve download hızlarına ayrı ayrı bakmamız mümkündür. Genelde bu tip testlerde bu iki kavrama odaklanıp bağlantı kalitemizi belirleyen en önemli öğelerden biri olan Ping’i es geçebiliyoruz. Oysa nitelikli bir internet bağlantısı için indirme ve yükleme hızı kadar ping süresinin de düşük seviyede olması hayati derecede önemlidir. Kaynak

Bunada Göz At  CSGO Panorama Kapatma - Açma

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi. Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CS oyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular.

Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valve bir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valve bir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.


Yorumlar

 • YusufTestek

  Baya yararlı bir yazı olmuş teşekkürler

 • Elif

  Yararli

 • Nedugu belirsiz adam

  güzel haber

 • OktayBey

  Guzel haber

 • Gökhan

  Teşekkürler.

 • Fazıl

  Güzel yöntem tebrikler.

 • Efecan

  teşekkürler pingim daha arttı

 • Emrah

  Cok guzel

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL