CSGO Rate Ayarları

CSGO Rate Ayarları

Yazar: Emre CSGO

Dünyanın en popüler FPS oyunlarından olan CSGO, gün geçtikçe kendi kitlesini arttırmaya devam ediyor. CSGO oynarken sunucularda Rate ayarları çok önemlidir çünkü sizin oynayışınızı oldukça etkiler. Oyun oynarken ne kadar düşük pinginiz olursa sizin için o kadar iyidir ve bu yüzden de Rate ayarları yapmanız sizin için iyi olacaktır. Normal şartlarda oyun sizin için bulunduğunuz konuma göre otomatik Rate ayarları yapar ve bu yüzden ortalama ping ile oynarsınız fakat bu pingi düşürmek mümkün. Bu yazımızda sizlere CSGO Rate ayarları nasıl yapılır, nedir onları göstereceğiz.

CSGO Rate Ayarları

Normalde CSGO sizin için Rate ayarınızı “196608” yapabiliyor fakat pinginizi düşürmek ve daha iyi oynamak istiyorsanız ”786432” yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bunun dışında bir de cl_interp_ratio ayarları var, bunu da 1 veya 2 yapmanız gerekiyor. Aşağıda sizler için iki adet kod verdik bu iki kodu konsola yazarak oldukça verimli Rate ayarlarına ulaşmış olacaksınız. CSGO konsol nasıl açılır bilmiyorsanız yazımıza bakabilirsiniz.

  • rate 786432
  • cl_interp_ratio 1

CS:GO Nedir?

CS:GO, Yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive (CS Küresel Saldırı). 2012’de çıkan bir FPS oyunudur. Oyunu yaratan ve sunan Valve’dır ve oyunu satın almamız için Steam platformundan ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. Oyun ilk başlarda Half-Life modu olarak çıkmıştı. Herkes modu indirmeye başlayınca bunu gören Valve, CS’nin haklarını satın aldı. CS adıyla çıkan son sürüm 1.6 olmuştur. Ondan sonra ise CS:S (CS:Source) geldi.Source motoruyla bambaşka bir boyut olan oyun pek sevilmedi. Ondan sonra bunu gören Valve, CSoyunundan tüm ümidi kesmişti. Taki son hamlesini yapana kadar. CS ekibi birleşerek tekrardan bir oyun yapmaya başladılar. Ve şimdi bilgisayar başından kalkamadığımız CS:GO oyununu oluşturdular. Oyun ilk çıktığında çok sevilmedi. Ondan sonra bunu düşünen Valvebir hamle daha yaptı. Topluluk Pazarı, oyuncular belirli bir ücret verip kasa açarak değerli silah desenleri çıkarmaya başladılar ve CS:GO oyunu bir anda patlak verdi. Ama eksik bir şey vardı oyuncular oyunu oynadıklarında karşıdaki adam çok güçlü olabiliyordu ve siz oynayan oyuncu pek de güçlü olamıyordunuz. Bunun üzerine kafa yoran Valvebir çözüm yolu buldu. Artık oyuncular kendi deneyimlerinde oyuncular ile oynaya biliyorlardı. Ve CS:GO artık günümüzde çok oynanan oyunlar arasına girmeye başladı.

Bunada Göz At  CS GO Radar Nasıl Ayarlanır? En İyi Radar Ayarları

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL