CS:GO Vac Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözümü

CS:GO Vac Oturumunuzu Doğrulayamadı Çözümü

Yazar: Emre CSGO Rehber

Bugün ki yazımızda son zamanlarda CS:GO oyuncularının sıklıkla karşılaştığı “CS:GO Vac oturumunuzu doğrulayamadı” hatasından bahsedeceğiz. Oldukça kolay bir çözümü olan bu hata nedensiz bir şekilde son zamanlarda çoğu oyuncunun karşısına çıkıyor. İlk başta “lan vac mı yedim acaba?” diye düşündürse de öyle bir şey yok tabii ki de sadece Valve’ın arada ortaya çıkan bir sorunu, genelde bir süre sonra bu hata gitmekte fakat gitmediyse ne yapabilirsiniz?

Şimdi söyleyeceğim şeyler hatayı genelde çözüyor fakat bu yöntem ile olmazsa aşağıdaki diğer alternatifleri deneyebilirsiniz. Öncelikle Steam açıkken masaüstü sağ alt köşede simgesine sağ tıklayıp çıkış yapın daha sonra Steam uygulamasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve sonra da tekrardan CS:GO’ya giriş yapın, büyük ihtimal sorun çözülmüş olacaktır fakat hala sorun devam ediyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Steam Oyun Dosyalarını Doğrulama

Şâyet oyun dosyalarında skin ve texture modifiyeleri gibi yazılımsal herhangi bir müdahalede bulunduysanız orjinal dosyaları temin etmeniz gerekiyor. Bunun için steam dizinindeki (C:\Program Files (x86)\Steam) userdata isimli klasörü silin. Ardından steam programını başlatarak kütüphane oyunlar yolundan Counter-Strike: Global Offensive’ye sağ tık ve özellikler bölümüne gelin. Gelen pencereden Yerel Dosyalar > Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula.. ile oyunun sıfır verilerini geri yükleyin.

Komut istemi ile Steam Servisini Onarma

Steam’dan çıkış yaptığınıza emin olduktan sonra başlattan çalıştır (windows + r tuşlarına aynı anda basabilirsiniz) açın. Satırda yer alan şu komutu çalıştırın: (steam başka dizine kuruluysa konumu değiştirin)

“C:\\Program Files (x86)\\Steam\\bin\\SteamService.exe” /repair

Başlatma Seçeneklerini Varsayılan Ayarlama

Valve anti-hile ile korunan sunucularda oynamak için DEP ayarları varsayılan şekilde olmalı. Bunun için C:\Windows\System32 içerisindeki cmd.exe dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutları tek tek giriyoruz; değiştirilemez, silinemez gibi ekran çıktıları alabilirsiniz sorun etmeyin.

Bunada Göz At  CSGO Tehlikeli Bölge Rankları

bcdedit /deletevalue nointegritychecks
bcdedit /deletevalue loadoptions
bcdedit /debug off
bcdedit /deletevalue nx


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL