Days Gone Sistem Gereksinimleri

Days Gone Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Sistem Gereksinimleri

PlayStations’un bugüne kadar geliştirdiği en güzel oyunlardan biri olan Days Gone, kusursuz grafik dokusu, hikâye teması ve oyun içi maceralarıyla adından çok söz ettirmişti. Days Gone’ın PC sürümünün önümüzdeki aylarda Steam ve Epic Games platformlarında yayımlanacak olması, akla ilk olarak Days Gone sistem gereksinimleri neler sorusunu getiriyor.

İçinizdeki motorcuyu gün yüzüne çıkarın ve zombilerle mücadeleye girişin. Days Gone oyunu o kadar ilgi uyandırıcı ve güzeldi ki, 2019 yılından Sony firması büyük bir baskı altında kalmıştı. Geçen yıl yapılan bir röportajda Sony PlayStations oyunlarının bir kısmının PC platformuna geleceğini söylenmişti. Ancak Days Gone için kesin bir dille olumsuz cevap verilmişti. Neyse ki konuya ilişkin resmi bir açıklama geldi ancak şöyle bir sorun var: Days Gone sistem gereksinimleri normal bilgisayarlar için zorlayıcı olabilir.

Days Gone Sistem Gereksinimleri Neler?

Days Gone sistem gereksinimleri neler? Oyunun kalitesi herkesin malumu. Oyunun ücretinin ne olacağı şu an için bilinmiyor ancak sistem gereksinimlerini karşılamazsanız satın alma gerçekleştirmeyin. Yüksek çözünürlükteki grafiklerinden ötürü iyi bir ekran kartı olmanız şart. Buna ek olarak CPU’nuzu fazlasıyla zorlayacağından, önerilen sistem gereksinimlerinin dışına çıkmanız, oyunun açılmamasına sebep olabilir. Eğer eğlenceli ve takılmadan bir oyun oynayabilmek istiyorsanız, size önerebileceğimiz sistem gereksinimleri şunlar:

İşte Days Gone Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • CPU: Intel Core [email protected] veya AMD FX [email protected]
 • RAM: 8 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • VİDEO KARTI: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4 GB)
 • PİKSEL GÖLGELENDİRİCİ: 5.0
 • VERTEX GÖLGELENDİRİCİ: 5.0
 • ÜCRETSİZ DİSK ALANI: 70 GB
 • ÖZEL VİDEO RAM: 3 GB (AMD 4 GB)

Days Gone Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • CPU: Intel Core [email protected] veya Ryzen 5 [email protected]
 • RAM: 16 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
 • VİDEO KARTI: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8 GB)
 • PİKSEL GÖLGELENDİRİCİ: 5.1
 • VERTEX GÖLGELENDİRİCİ: 5.1
 • ÜCRETSİZ DİSK ALANI: 70 GB
 • ÖZEL VİDEO RAM: 6 GB (AMD 8 GB)
Bunada Göz At  Tactic Force Sistem Gereksinimleri

Days Gone’ı çalıştırabilir misin?

Bilgisayarım Days Gone’u çalıştırabilir mi? Ne yazık ki bu, her bilgisayarın kaldırabileceği tarzda bir bilgisayar değil. Bilgisayarınızın son model olmasa da orta segmentte bir ekran kartına ihtiyacınız olacak. Aksi takdirde bilgisayarınızda oyun açılmayabilir. PlayStations için özel olarak geliştirilen oyun, güçlü işlemcilere hitaben yapılmış. Bu yüzden oyun için üretilmiş sağlam donanımlara sahip bir bilgisayara indirilebilir.

Days Gone’un resmi özellikleri artık mevcuttur ve çalıştırıp çalıştıramayacağınızı öğrenmek için sistem gereksinimleri testine girebilirsiniz. Minimum gerekli CPU Intel Core i5-2500K ve AMD FX-6300’de belirlenirken minimum GPU GeForce GTX 780 ve Radeon R9 290’da ayarlanır. Days Gone ayrıca en az 8 GB sistem RAM’ine ihtiyaç duyacaktır. Days Gone’un PC sürümündeki sınırlandırılmamış kare hızlarından tam olarak yararlanmak için, bilgisayarınızın bu önerilen sistem gereksinimleri testini geçmesi gerekir. Bilgisayarınızın CPU için güçlü bir Core i7-4770K veya Ryzen 5 1500X’e ve bir GeForce GTX 1060’a ihtiyacı olacak veya GPU için bir Radeon RX 580. Gerekli olmamasına rağmen, geliştiriciler Days Gone’u bir SSD’ye kurmanın performansı büyük ölçüde artırabileceğini belirtiyorlar.

Eğer sistem gereksinimlerini karşıladığınız halde oyunu oynarken sorun yaşıyorsanız, yapacağınız birkaç farklı iyileştirme ile daha kaliteli bir oyun deneyimine sahip olabilirsiniz. Eğer güncelleme ve performans attırma yöntemlerine rağmen takılma yaşayamaya devam ediyorsanız bilgisayarınıza format atmayı deneyin.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL