Doom Eternal’ın Film Müziği Tartışması Açıklandı

Doom Eternal’ın Film Müziği Tartışması Açıklandı

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Id Software ve Doom Eternal icracı yapımcı Marty Stratton, Doom Eternal bestecisi Mick Gordon ile haftalar süren spekülasyonlar sonrasında, iki taraf arasında yakın zamanda yayımlanan Doom Eternal film müziği konusunda bir tür sıkıntı yaşandığına dair açıklama yaptı.

Hafif bir gecikmeden sonra, oyunun collector’s edition sürümünün Doom Eternal müzik parçası, oyunun yayınlanmasından bir ay sonra 20 Nisan‘da yayınlandı. Ancak hayranlar, ses yazılımı ve özellikle id Software baş ses mühendisi Chad Mossholder‘a karşı bir tepkiye yol açan bir şeyler buldular.

Tartışma, viral bir Twitter iş parçacığının yeni piyasaya sürülen Doom Eternal film müziğinin ses karışımını vurguladığı Nisan ayında başladı. Twitter kullanıcıları @thatADCDguy, Doom 2016 ve Doom Eternal’dan BFG Division parçasının yan yana görsel karşılaştırmalarını yayınladı ve bu sürümü için karışımın daha az dinamik olduğunu belirtti.

Gordon, bunları karıştırmadığına dair bir tweet’e karşılık verdi ve eğer yapsaydı farklı bir şey yapardı. Gordon’un sözde bir sosyal medya DM’i, artık id Software ile ileride çalışmayacağını gösteriyor gibi görünüyordu.

Doom Eternal subreddit’deki uzun bir gönderide Stratton, yeni shooter için film müziğinin Doom 2016’daki ödüllü çalışması yeniden başlatılan Doom serisini tanımladığı besteci Mick Gordon tarafından neden tamamen karıştırılmadığına dair havayı temizlemeye çalıştı.

Bunun nedeni, üretim tarafındaki bazı komplikasyonlar ve Stratton’a göre değişen bir tarihti. Gordon ile Mart ayının başlarında bir film müziği sözleşmesi konusunda anlaştıktan sonra Gordon, uzatma talebinde bulunan id’ye ulaştı.

Stratton, id’in Nisan ayı ortası için belirlenen yeni bir son tarihle uzatmayı kabul ettiğini söyledi. Ancak, Nisan geldiğinde Stratton, “Mick’in OST’yi zamanında teslim etmesinden endişe duyduk. Şahsen id’deki Öncü Ses Tasarımcısı Chad [Mossholder]’dan parçaların kimlik sürümleri üzerinde çalışmasını istedim. “Mossholder, Gordon’un daha önce oyun içinde kullanılmak üzere gönderilen müziği, farklı bir tür ses karıştırma gerektiren film müziği formuna karıştıracaktı.

Bunada Göz At  Just Cause 4 Sistem Gereksinimleri

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL