Dünya Tarihindeki Gelmiş Geçmiş En iyi 5 Film

Dünya Tarihindeki Gelmiş Geçmiş En iyi 5 Film

Yazar: Emre Liste Sinema Video

Son günlerde evlerde tıkılıp kaldık. Hepimizin şu karantina günlerinde sıkıldığını biliyorum. Bu yüzden evinizden hiç çıkmadan çok eğleneceğiniz filmleri derledik. Hepinize şimdiden İyi Seyirler

Yıldızlararası (Interstaller)

Üstün zekası ve Teknik bilgisi olan Cooper, Kendisine ait olan mısır tarlasında çiftçilik yapmaktadır. Amacı 2 çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Ve ailenin en büyük bireyi olan Büyükbaba Donald çocuklarına göz kulak olurken. 10 yaşındaki kızı Murph üstün zekası ile öne çıkmaktadır. Eskiden bilim adamı olan Cooper mesleğini özlem duymaktadır. Bir gün karşısına inanılmaz bir teklif çıkmaktadır. Ailesini, Dahası insanlığı kurtarmak için zorlu bir karar almak zorundadır. Filmin Türü Bilim Kurgu ve Aksiyondur.  Filmin yönetmeni Christopher Nolan’dır. Baş rollerde Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve Michael Caine Vardır.

Esaretin Bedeli

Stephen King’in Bilim kurgu olmayan nadir öykülerindendir Esaretin Bedeli. Masumiyetini Kanıtlamayı çalışan, Ama Karısını ve Sevgilisini Öldürdüğü gerekçesiyle Shawshank Devlet Cezaevi’nde yaklaşık 20 yılını geçiren bankacı Andy Dufresne’in hikayesini anlatır. Cezaevi’nde kaldığı günlerde diğer mahkum olan Ellis Boyd “Red Redding”  ile arkadaşlık kurmaktadır. Cezaevi müdürünün para aklamasına yardım etmeye başladıktan sonra gardiyanlar tarafından sevilip, korunmaya başlanır. Yönetmen Frank Darabont. Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı 1994 yapımı Amerikan dram filmidir.

Batman – Kara Şövalye

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Christopher Nolan’ın yönettiği Süper Kahraman filmidir. DC comics’in efsaneleşmiş kurgusal karakteri Batman’den uyarlanan 2005 tarihli ”Batman Başlıyor” (Batman Begins) filminin devamıdır. Filmin türü Bilim Kurgu/Aksiyon’dur. Filmin kötü karakteri olan Joker, kötü planlar kurmaktadır ve bu kötü planları durdurmak için Süper kahraman olan Batman’in maceralarını ele alıyor. Baş rollerde Christian Bale,Heath Ladger,Aaron Eckhart,Maggie Gyllenhaal.

Bunada Göz At  Minecraft Premium Hesaplar 2020

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüzüklerin Efendisi bir film serisidir !. Yüzüklerin Efendisi film serisinin Yüzük Kardeşliği ve İki Kule‘den sonra üçüncü filmidir. Film’in konusu Sauron orta Dünyayı fetih planlarını gerçekleştirmesiyle büyücü olan Gandalf ve Rohan Kralı Théoden’in Gondor’a yardıma gitmesi, Aragorn’un Gondor’u savunması ve hayalet orduyu bulmaya çalışması ile macera devam eder. Yönetmen  Peter Jackon’dur. Baş rollerde Viggo Mortensen,Elijah Wood ve Lan McKellen’dir.

Yeşil Yol

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeşil yol, Şimdilerde kullanılmayan Tennessee Eyalet Hapishanesinde çekilmiştir. Yönetmeni Frank Darabont’dır. Baş rollerde Tom Hanks,Michael Clarke Duncan,David Morse,Bonnie Hunt. Film’in konusu. İri yarı bir adam olan John Coffey iki küçük kızı öldürdüğü için idama mahkum edilir. Kaba görünmesinin aksine çok ince ve duygusal olan coffey Doğa üstü güçlere sahiptir. Coffey bu gücü fark etmesiyle mucizeler yaratmaktadır.

Evet bugün sizlerle Dünya çapında çok beğenilen filmleri inceledik, şimdiden iyi seyirler.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL