Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Dünyanın En Çok Oynanan Oyunları

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri

Bu yazımızda dünyadaki tüm oyuncuların en çok hangi oyunları oynadığını listeleyeceğiz. Newzoo sitesinin her ay düzenli olarak güncellediği bu listede dünyanın en çok oynanan oyunları aylık olarak gösteriliyor gelin hangi oyunlar dünyanın en çok oynanan oyunları arasına girmiş bakalım.

5 – Call of Duty: Modern Warfare
cod modern warfare

Call of Duty: Modern Warfare, Infinity Ward tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı video oyunudur. Call of Duty serisinin on altıncı yapımı olması yanı sıra Modern Warfare alt serisi de yeniden başlatılmış oldu, 25 Ekim 2019’da Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

Oyun gerçekçi ve modern bir ortamda geçmektedir. Sefer hikâyesi, bir CIA subayı ve İngiliz SAS güçleri ile kurgusal Urzikistan ülkesinden isyancıların bir araya gelerek, ülkeyi işgal eden Rus güçlerine karşı birlikte mücadelesi etrafında dönüyor. Oyunun Özel Harekatlar modu seferin hikâyesini takip eden eşli oynanan (co-op) görevler içermekte. Çok oyunculu mod, seride ilk kez çapraz platform çok oyunculu oyunu desteklemekte. Oynanış daha taktik olması için yeniden elden geçirildi ve HUD’un kaldırıldığı Gerçekçilik modu, artık 64 oyuncuyu destekleyen Kara Savaşı formatı gibi yeni özellikler dahil edildi.

4 – Minecraft
minecraft

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan 3 boyutlu oyundur. Programın ilk sürümleri Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilmiştir ve Notch’un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir. Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009’da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış ve TIGSource forumlarında yayınlanmıştır ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

3 – Counter Strike: Global Offensive
csgo

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

2 – Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
rainbow six siege

Rainbow 6 Siege Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunu. Oyun IGN tarafından E3 2014’ün en iyi oyunu seçilmiştir. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, oyuncuların bir anti-terörist birimi olan Rainbow takımından değişik ‘operatörler’ olarak oynayabileceği Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunudur. Bu operatörlerin değişik uyrukları, ekipmanları, yetenekleri ve işlevleri vardır. Örneğin Twitch adındaki bir operatör düşmanları uzak mesafeden elektrik şoku ile vurabilen bir drone’a sahip olacakken, Smoke, etkilenen bölgelerde bulunan düşmanlara büyük miktarda hasar verebilen zehirli gazlar yerleştirip patlatabilecek. Sonuç olarak, oyun bizlere ‘asimetrik’ bir yapı sunacak.

Bunada Göz At  League of Legends Aphelios Rehberi

1 – League of Legends
league of legends

League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan video oyunu. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı, Defense of the Ancients haritasını tasarlayan Steve Feak’dir. LOL dünyanın en çok oynanan oyunları arasında birinci oluyor.

 


Yorumlar

 • İsmail

  2. Fortnite olması lazımdı

 • Haso

  1. lol değildir tetrisdir ne kadar insanlara gairp gelsede en çok oynanan oyun zamanında tetristir

 • ss

  bi kere pubg fortnitenin herşeyini çalıyo
  pubg türkiyede çok oynandığından her yerde çok oynuyo sanıyosunuz

 • Pubg mobil

  Pubg hiç bir şeyi çalmadı çünkü kurucusu benim

 • Şahsi görüşüm

  bence Mc Pubg Bs Roblox şahsi görüşüm bişey yazmayın benle alakalı şuşundan iyi diye

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL