Emülatör Başlatılamadı (Hata Kodu 1) Çözümü

Emülatör Başlatılamadı (Hata Kodu 1) Çözümü

Yazar: Emre PUBG

Yazımızın içeriği tüm emülatör oyunu oynayan kullanıcıları ilgilendirecek türden olacak. Yani daha açık olmak gerekirse Emülatör başlatılamadı (Hata Kodu 1) çözümü ile ilgili olarak çözüm, öneri ve destek içeren bir yazı olacak. Öncelikle hata kodu 1 nedir, neden bu hatayı alırız? Biraz bunlara değinmek gerek. Online ve emülatör ile oynanan oyunlarda sıkça rastlanan bir hatadır. PUBG Mobile’de çok fazla karşılaşılabilmektedir.

Emülatör başlatılamadı (Hata Kodu 1) çözümü aslında kalabalık bir oyuncu kitlesi sebebiyle oluşmaktadır. Sürekli olarak güncellemeler sayesinde bir nebze olsun toparlanan bir yapıya sahip olsa da iş emülatöre döndüğünde yine sorunlar çıkabilmekte. Güncellemeler de eksik güncelleme sonrasında bu hata sık bir şekilde şaka gibi önümüze çıkmaktadır. Tabi ki tek sorun güncelleme olamaz bu hatayı alıyorsanız bilgisayar ve oyun ile ilgili birçok alanın uyumlu olarak çalıştığından emin olmalısınız. Ama merak etmeyin gereken ince ayrıntıları bulabileceğiniz bir yazı oluşturacağız.

Emülatör Başlatılamadı (Hata Kodu 1) Neden Kaynaklanır?

Emülatör başlatılamadı (Hata Kodu 1) neden kaynaklanır tüm oyuncuların karşılaştığı ve üzerine sürekli olarak araştırma yaptıkları bir konu. Bu yazımız ile bu soruna açıklık getireceğiz. Genel olarak güncelleme, kurulum ve yazılım ile alakalı olan bir hata kodu olsa da bazen bilgisayar özellikleri ile ilgili de olabiliyor. Yani buradan çıkarabileceğiniz anlam bilgisayarınız bu oyunu desteklemiyor olabilir. Peki bunu nasıl anlayacaksınız? Kontrol ederek kolayca anlayabileceğiniz bir durumdur.

Oyunu indirip kurmadan önce sitesine bağlanıp sistem gereksinimlerinizin karşılayıp karşılamadığı hakkında gereken tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Sadece sistemde değil internetiniz çok kötü olabilir. Düşünsenize online oyun oynayacaksınız ancak berbat bir internet altyapısı yüzünden oyuna giriş bile yapamıyorsunuz. Üzülmeyin her hâlükârda uygulayabileceğiniz alternatif çözümlere bu yazımız ile ulaşabileceksiniz.

Bunada Göz At  PUBG Mobile UC Kodu Nereye Yazılır?

Emülatör Başlatılamadı Hatasının Alternatif Çözümleri

Emülator başlatılamadı hatasının alternatif çözümleri başlığı altında tüm online oyun oynayan kullanıcılara yardımcı olmayı planlıyoruz. Aslında amacımız bu tarz basit sorunlar yüzünden keyfiniz kaçmasın. Sorun oluşunca kendi başınıza anında müdahale ederek sorunu çözebilin. Peki bu durumlarda neler yapabiliriz gelin birlikte bakalım;

  • Öncelikle bilgisayarın Windows tuşu ve aynı zamanda R tuşuna basarak çalıştırma penceresini açmalısın.
  • Çalıştırma penceresi açılınca açılan alana temp yaz ve arat. Bu arama sonucunda karşına bir klasör çıkacaktır.
  • Karşına çıkan klasörü tıklayarak aç ve CTRL + A tuşlarına basarak tüm dosyaları seç. Seçtiğin tüm dosyaları sil.
  • İlk adımda yaptığımız işlemi yaparak çalıştırma penceresine tekrardan geri dön ve tmp araması yap.
  • Tmp arama sonucu çıkan klasörde CTRL + A tuşuna basarak yine tüm dosyaları seç ve dosyaları sil.

Sonrasında yeniden deneyerek bir sonuca varıp varmadığını kontrol etmek kolay. Eğer ki işlem bir işe yaramadıysa farklı bir yol daha izleyebilir ve sorunu çözüme ulaştırabilirsin. İşte o diğer yol;

  • Bilgisayarınızda bulunan Windows arama kısmına denetim masası yazarak aratın.
  • Açılan Denetim masası sayfası içerisinde yer alan program ekle ve kaldır seçeneğini göreceksin.
  • Program Kaldır seçeneği ile açacağın pencerede emülatörü bilgisayardan kaldır diyerek tamamen kaldırın
  • Emülatör programının tamamen kaldırıldığından emin olduktan sonra bilgisayara reset atarak ya da yeniden başlatarak programı yeniden kurun.

Emülatörün yeniden yüklenmesi her zaman sonuç vermektedir. Sonuçta bir sorun üzerine yapılabilecek en net işlemdir uygulamayı silip tekrar yüklemek. Sonrasında yine oyuna girebilir ve keyif sürebilirsin. Çok basit iki yöntem ile her hangi bir hata kalmayacak.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL