En İyi MMORPG Oyunlar 2021

En İyi MMORPG Oyunlar 2021

Yazar: Emre Genel

MMORPG, özellikle bir dönemler veredeyse her Türk oyun sever tarafından oynanan oyun türlerinin başında geliyordu. MMORPG zamanla popülerliğini yitirince haliyle yerini yeni oyun türleri aldı. Ancak tamamen ölmüş de değil. Hala günümüzde MMORPG oyun türlerini seven kişiler bulunmaktadır. Haliyle en iyi MMORPG oyunlar 2021 konusu merak edilmektedir. Sizler için oyunları tek tek araştırdık ve en iyi oyunları detaylı bir şekilde ele aldık. Peki en iyi MMORPG oyunlar 2021 nelerdir?

World Of Warcraft

En iyi MMORPG oyunlar arasında ilk sırada World Of Warcraft oyununun geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyun, uzun zamandır piyasada ve en çok oyuncu kitlesine sahip olan oyunlardan biri. Çıktığı ilk dönemlerde adından söz ettiren World Of Warcraft eskiye göre popülerliğini yitirse de hala en iyi MMORPG oyunlar listesinde yerini koruyor. Oynamak isterseniz arama motorlarından ücretsiz olarak bu oyunu temin edebilirsiniz. Ancak oyunu oynayan kişiler oyunun bağımlılık yaptığını söylüyor. Hatırlatmakta fayda var.

Black Desert Online

PVP oyunları söz konusu olduğunda ikinci sıra gönül rahatlığıyla Black Desert online oyununa verilebilir. Black Desert, ilk çıktığı günden beri popülerliğini sürdüren oyunlardan biridir ve birçok oyuncuya sahiptir. Ayrıca oyunun grafikleri ve ses efektleri oldukça iyidir. Ancak oyunun tek kötü yanının P2W olması söylenebilir. Oyuncular bu oyunun da bağımlılık yaptığını söylüyor.

Knight Online

Sırada zamanında dünyayı kasıp kavurmuş oyunlardan biri olan Knight Online oyunu var. Öyle ki zamanında ülkemizde de oldukça geniş bir oyun kitlesine sahip olan Knight Online oyunu günümüzde ne yazık ki oyuncu sayısının %90’ını kaybetmiş durumda. Ancak hala hatırı sayılır bir oyuncu sayısına sahip olduğunu söylemek mümkün.

Metin 2

Bir diğer en popüler oyunlardan biri olan Metin 2 oyununun Knight Online’a oldukça benzediğini söylemek mümkün. Aynı Knight Online gibi bu oyunun da bağımlılık yaptığını söyleyenler var. Ancak oyunun hikayesi ve farm yapısı Knight Online oyunundan biraz daha farklı. Metin 2 de çıktığından bu yana oyuncu sayısının yaklaşık %90’ını kaybetti ve popülaritesini epey yitirdi.

Bunada Göz At  Oyun firmaları ve oyun geliştiricilerine Orta Doğu pazarında büyüme fırsatı

Silkroad Online

Silkroad Online, özellikle ilk çıktığı zamanlarda tüm uzak doğuyu etkisi altına almış MMORPG oyunlardan biridir. Ülkemizde korsan sunuculardan oynanan bu oyunun da hatırı sayılır miktarda oyuncusu bulunmaktadır. Ancak çıktığı günden yana oyuncu sayısını büyük oranda bu oyun da kaybetmiştir. Oyun üzerinden gelir eden kişiler de bulunmaktadır.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL