Escape From Tarkov İnceleme

Escape From Tarkov İnceleme

Yazar: Emre Oyun Haberleri

Günümüz hayatta kalma stratejisi ile oynanan oyunlarından biri olan Escape From Tarkov incelemek gerekirse Rus oyun geliştirme stüdyolarından çıkan bu oyun kapalı beta ve açık beta sürümü ile de çok dikkat çekmekte. Gelişime açık çeşitli özelliklerde donatılı oyun içerisinde başarı tamamen oyunculuğunuza bağlı ve çok kolay. Battlestate Games yine bir heyecan katmaktadır. Oyun isminden de anlaşılacağı üzere Tarkov adında bir şehirde kurgulanmakta. USEC ismi verilen Amerika kuvvetleri ile Ruslara ait BEAR isimli özel kuvvetler arasında geçmekte.

Oyunda belirli olmayan birtakım sorunlar yüzünden şehri terk etmek işlenmektedir. Bir kaçış çabası gösterilmekte. Böylelikle oyun bölünmüş bir oyun yapısına sahip bunu anlayabiliriz. Escape From Tarkov İnceleme yaparken oyunun 2 grup arasında gerçekleşen bir savaş oyun olduğunu ve karşı takımdan birilerini öldürerek üzerinde bulunan her şeye sahip olabileceğimizi göz önünde bulundurmalıyız. Öldürdüğümüz karakterin oyun başından bu yana topladığı tüm malzemeleri kendi üzerimize toplayarak karakterimizi güçlendirebiliriz.

Escape From Tarkov Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Son zamanların en gerçekçi oyunlarından biri olan EFT oyunu zaman geçirmek ve biraz olsun heyecanı üst seviyelere taşımak adına oynanabilecek en iyi oyun formatıdır. Bu sebeple tüm oyun severler tarafından merak edilen oyundur. Peki bu gerçekçi simülasyon oyununu oynamak için ne gibi gereksinimler vardır. Daha doğrusu Escape From Tarkov sistem gereksinimleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim.

Escape From Tarkov oyunu için en düşük sistem gereksinimleri neler, oyun bilgisayar hafızasında ne kadar yer kaplar, bilgisayarım bu oyunu kaldırır mı gibi birtakım sorular akıl karıştırmaktadır. Rahat bir şekilde EFT oynayabilmek için gerekli sistem özelliklerini şöyle sıralamak yanlış olmayacaktır;

  • Bilgisayar işletim sistemi: 64 Bit Windows 7,8,8.1 destekli işletim sistemi oyun için yeterlidir.
  • Bilgisayar işlemcisi: İntel Core 2 Duo i3 2.4 GHz ya da AMD Athlon 2.6 GHz işlemci rahatça oyunu oynamanıza yeterli olacaktır.
  • Bilgisayar Belleği: 6 GB RAM teknolojisi ile akıcı bir oyun çıkartmanıza yetecektir.
  • Bilgisayar Ekran Kartı: En düşüğünü düşünürsek NVIDIA GeForce GT1030 ya da AMD Radeon HD 6850 marka ekran kartları yeterli olacak.
  • Bilgisayar VRAM: Minimum olarak 2 GB VRAM olması gerekmekte.
  • Bilgisayar Belleği: Oyun kurulumunda bulunduğu alan olarak 10 GB boş kullanılabilir bir alan açmanız yeterlidir.
  • Bilgisayar Direckt X: Oyun destekleyicisi olarak Direct x 9 olması oyunda kasmadan akıcı olarak oynamaya imkân sağlar.
Bunada Göz At  Film Olması Gereken 6 Oyun

Minimum düzey olarak oyunu oynayabilmek adına yukarıda belirttiğimiz sistem gereksinimlerini karşılamakta olan bir bilgisayar ile sorunsuz oyun oynanabilir. Tabi ki gelişmiş teknoloji kullanarak daha akıcı daha hızlı bir oyun da oynanabilir.

Escape From Tarkov Oyuna Yeni Başlayacaklar İçin İpuçları

Escape From Tarkov oyuna yeni başlayacaklar için ipuçları vermek gerekirse şöyle sıralamamız mümkündür;

Escape From Tarkov Map Satın alma: Oyun içerisinde bulunan önemli özel yerleri görmek adına MAP adı verilen bu itemleri satın almak oyuncular için büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Yapılacak ilk iş olarak MAP satın almayı ön plana ekleyebilirsiniz.

Oyunu Başlatmadan Önce Envanter Kontrolü: Bölünmüş çeşitli bölümlerinin olduğunu düşünürsek her bölüme özel hazırlıklar ile giriş yapmamız gerekmektedir. Bu nedenle oyuna başlamadan önce envanter kontrolü daha başarılı bir oyun çıkarmamız için gereklidir.

Oyun İçerisinde Ses Kontrolü: Tamamen gerçek bir simülasyon oyunu olarak ele aldığımızda oyun içerisinde çıkan sesleri çok iyi bir şekilde dinleyerek analiz etmemiz başarılı bir savaş çıkartmamız için son derece önemli bir etkendir.

Oyun İçerisinde Görev Tamamlamak: Oyun sadece karşı takıma karşı mücadele içermediğinden oyunun oyunculara vermiş olduğu görevleri yapmaları gerekmekte. Bu sebeple oyun yönlendirmesinde yapılması gereken göre


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL