Facebook Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Facebook Avatar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Yazar: Emre Genel

Facebook, ilk çıktığı zamanlarda oluşan popülaritesini ne yazık ki son zamanlarda epeyce kaybetti. Ancak rakiplerinden geri kalmamak adına uygulama içerisine birçok özellik eklemeyi ve kullanıcılarını geri çekmeyi planlıyor. Facebook uygulamasına kısa süre önce eklenen özelliklerden biri de avatar özelliği. Hal böyle olunca yeni özelliği duyan kişiler sıklıkla Facebook avatar özelliği nasıl kullanılır sorusunu sorar oldu. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Facebook avatar özelliği nasıl kullanılır?

Avatar nedir bilmeyenler için öncelikle kısaca açıklayalım. Avatar, online olarak yönetebileceğiniz sanal karakterler olarak açıklanabilir. Avatar kişinin keyfine göre düzenlenebilmektedir. Öyle ki avatarınızın saç rengini, saç uzunluğunu, göz rengini, ten rengini ve saç modelini dilediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook içerisinde oluşturduğunuz avatarı Messenger uygulamasında, yaptığınız yorumlarda ve profilinizde de kullanabilirsiniz. Peki facebook uygulaması içerisinde bulunan avatar özelliği nasıl kullanılır? nereden başlamak gerekmektedir?

Facebook Avatar Oluşturma

Facebook avatar oluşturma işlemi için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz. İşte o adımlar…

  • Öncelikle Facebook’un mobil uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Hemen ardından mobil olarak Facebook uygulamasını cihazınız üzerinde açın.
  • Uygulamayı aldıktan sonra ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar kısmına girdikten sonra “Avatar” seçeneğini seçin ve “İleri” yazan butonu tıkladıktan sonra “Başlat” seçeneğini tıklayın.
  • Karşınıza avatarınızı oluşturabileceğiniz bir pencere açılacaktır. Bu kısımdan avatarınızı yukarıda da bahsedildiği üzere tamamen kendi tarzınıza göre seçebilirsiniz. Kişiler genellikle kendine benzeyen bir avatar oluşturmayı tercih etmektedirler.
  • Bütün seçimleri yaptıktan sonra “Tamam” seçeneğine tıklayın. Tüm bu işlemlerin hemen ardından avatarınız hazırlanmış olacaktır. Facebook başta olmak üzere dilediğiniz sosyal mecrada avatarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bunada Göz At  Drieghan ve Mediah’ın görevleri yenilendi

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL