Facebook Watch Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Watch Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Yazar: Emre Genel

Facebook uygulamasının sahibi tarafından çıkarılan Watch uygulaması, insanların ilgi alanlarına yönelik videoları izleyerek vakit geçirmesini sağlayan bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki, aynı eklenti Facebook uygulamasının yanı sıra İnstagram’a da entegre edilmiştir. Ancak kişilerin Watch eklentisinde fark etmediği bir şey varsa da o da izlenilen videoların kayıt altına alınıyor olmasıdır. Ancak bu durumdan kurtulmak mümkün. Facebook Watch arama geçmişi silinebilmektedir. Sizler için Facebook Watch arama geçmişi nasıl silinir sorusunu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Facebook Watch arama geçmişi nasıl silinir?

Watch Arama Geçmişi Silme

Yukarıda da bahsedildiği üzere Watch uygulamasında izlenilen videolar kayıt altına alınmaktadır. Bu durum kanuna aykırı olsa da Mark Zuckerberg, bu durumun kişilerin ilgi alanına uygun post ve videoların karşısına çıkması için yapıldığını söylemektedir. Ancak bazı durumlarda izlenilen videoların kayıt altına alınması sıkıntı yaratabilir. Öyle ki kimse geçmişini birilerinin görmesini istemez.  Böyle bir durumda Watch arama geçmişi silme nasıl yapılır sorusu gündeme gelmektedir. Arama geçmişini silmek için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

  • Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Ardından hareketler sekmesine gitmeli ve “Dökümü gör.” Seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Sol kısımda bir menü yer alacaktır. Menü üzerine yer alan “Daha Fazla” seçeneğini seçmelisiniz.
  • Bu kısımda genellikle sol tarafta yer alan (cihaza göre değişebilmektedir.) “Watch Arama Geçmişini Sil” butonunu seçmelisiniz.
  • Bu işlemden sonra Watch bölümüne girip geçmişin silinip silinmediğini kontrol etmekte fayda var. Bazı durumlarda butonun çalışmadığı söylentiler arasında bulunmaktadır.
Bunada Göz At  METAL SHOOTER: RUN AND FIGHT! ANDROID & IOS New Action Game

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL