Firefall Nedir ve Nasıl Oynanır?

Firefall Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yazar: Emre Oyun Haberleri

2014 yılında Red 5 Studios tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen Firefall, bilim kurgu ve oynaması ücretsiz olan devasa çok oyunculu çevirimiçi açık dünya nişancı oyunudur. Oyun her ne kadar oynaması ücretsiz de olsa, oyun içi satın almalar mevcuttur ve adil bir rekabete girebilmek için Premium hesaba sahip olmak, üst düzey savaş ganimetleri ile donatılmış olmalısınız. Sizler için Firefall nedir ve nasıl oynanır konusunu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Firefall nedir ve nasıl oynanır?

  • genel bakış
  • Sınıflar
  • Tam inceleme
  • Ekran görüntüleri
  • Videolar
  • Bağlantılar
  • sistem gereksinimleri
  • Müzik
  • İlave bilgi

Firefall Genel Bakış

Firefall, kıyamet sonrası bir dünyada hızlı tempolu dövüş sağlamak için RPG’lerin unsurlarını içeren fütüristik temalı bir MMO ve FPS karışımı bir oyundur. Red 5 Studios tarafından geliştirilen Firefall 29 Temmuz 2014’te piyasaya sürüldü. Işıktan daha hızlı seyahat teknolojisi ile uzayda bir delik açıldı ve Dünya’ya Melding adı verilen ekstra bir enerji fırtınası getiriyor. Bir paralı asker olarak, beş savaş çerçevesinden birini seçip insanlığın düşmanlarına karşı savunmalısınız. Bu seçenekler saldırı, biyoteknik, korkusuzluk, mühendislik ve keşiftir. FPS oyun, hızlı tempolu, çok sayıda düşmana karşı oyunculu gerçekleşir. Tesviye, gizleme gibi savaşmaya taktiksel bir unsur ekleyen yeni RPG becerilerini kazandırır. Siz ilerledikçe dünya başarılarınıza cevap veriyor.

Oyun son derece stilize edilmiş sanat eseri ve taktik mücadeleye vurgu yapmakta. Seçilmiş adlı canavarları ortaya çıkaran bir enerji fırtınası olan Melding tarafından parçalanmış bir dünyada oyuncuları belirliyor. Oyuncular artık kaynak toplamak, silah ve araç üretmek için bir araya gelmeli ve Seçilmişlere karşı savaşmak ve dünyayı geri kazanmak için Battleframes adı verilen özel nano teknoloji zırh takımlarını kullanmalıdır. Firefall, yaklaşık 10 mil karelik bir sanal oyun dünyasında PvE ve PvP oynayacak şekilde ayarlandı.

Bunada Göz At  Fallout 76 Sistem Gereksinimleri

Firefall Nasıl Oynanır?

Oyuncular, sağlık rejenerasyonu, atlama jetleri ve oyuncuların kaymasını sağlayan geri çekilebilir bir çift kanat veren Battleframes adı güç zırhı giyiyorlar. Her Battleframe benzersiz bir ana silah, standart bir ikincil silah, üç benzersiz yetenek seti ve oyuncu savaştayken şarj olan dördüncü özel yetenekli silaha sahiptir. Beş ana Battlefram türü vardır. Oyuncu, beş çeşit Battleframes tipinin her birinin standart sayı versiyonuyla başlar ve aralarında özgürce değişebilir.  Battleframe’lerini tamamen dengeledikten sonra, oyuncuya ek uzman silahlar ve yeteneklerle Gelişmiş bir Battleframe’in kilidini açmalarını sağlayan bir jeton verilir.

Çatışmanın çoğu, baş tasarımcının daha önce üzerinde çalıştığı Tribes , atlama jetleri kullanımının merkezinde gerçekleşiyor. Bu özellik, oyuncunun uzun süre havada kalmasını ve binaların tepelerine hızlı bir şekilde seyahat etmesini sağlayan üçüncü bir boyut ekler. Geri çekilebilir bir çift kanat, oyuncular düşman pozisyonlarını bombalayabildiği veya tehlikeli durumlardan hızla kaçabildikleri için üçüncü boyuta yapılan vurguyu daha da artırır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL