Fortnite %100 CPU Kullanımı Sorunu 2021

Fortnite %100 CPU Kullanımı Sorunu 2021

Yazar: Emre Fortnite

Oyunlar bilindiği üzere genellikle CPU kullanmakta ve bilgisayarın performansının düşmesine sebep olmaktadır. Öyle ki, aynı problem Fortnite oyununda da karşımıza çıkmaktadır. Hatta Fortnite, en çok CPU kullanan oyunlardan biridir. CPU aşırı kullanımı sonucu oyunlarda etrafta hiçbir şeyin gözükmemesi gibi sonuçlar çıkabiliyor. Böyle bir durumda oyuncuların oyun kalitesi de etkileniyor. Ancak böyle durumlarda CPU kullanımını ayarlayarak oyun kalitesini arttırmak mümkün. Peki Fortnite %100 CPU kullanımı sorunu 2021 nasıl çözülür?

Bu konuya gelmeden önce Fortnite oyununun sistem gereksinimlerine değinmek gerekiyor. Öyle ki Fortnite oyununu oynayabilmek için en düşük 2 GB ekran kartına sahip bir bilgisayarınızın olması gerekmektedir. Aynı zamanda işlemciniz ile ekran kartınızın da birbiriyle uyumlu olması büyük ölçüde önemlidir. Aksi taktirde oyun içerisinde FPS sorunu yaşamanız muhtemeldir. Fortnite %100 CPU kullanımı sorunu 2021 konusunu hallederek aynı zamanda oyun içerisinde yaşadığınız FPS problemini de çözebilirsiniz.

Fortnite CPU Yükselme Sorunu Çözümü

Fortnite oyununu oynarken CPU aşırı kullanıyorsa ve bilgisayarınız anormal derecede ısınıyorsa bir sorun var demektir. Bu sorunun ana nedeni işlemci ve ekran kartının birbiriyle uyumlu olmamasıdır. Böyle bir durumda yapabileceğiniz en kötü işlem eski donanıma sahip olan cihazınıza yeni bir ekran kartı takmaya çalışmaktır. Eğer bilgisayarınız kullanılamayacak derecede ısınıyorsa ve kapanıyorsa değiştirmeniz önerilmektedir. Ancak aşağıda yer alan adımları uygulayarak CPU kullanımını iyileştirebilirsiniz. İşte o adımlar…

  • İşlemci ve ekran kartının birbiriyle uyumlu olması büyük önem teşkil etmektedir.
  • Bir bilgisayarcı veya uzman ile anlaşarak CPU’nun aşırı kullanımının ve ısınmasının önüne geçerek bir sistem veya donanım oluşturabilirsiniz.
  • Eğer ekran kartınız çok yüksek ise işlemcinize uygun düşük modelli bir ekran kartı kullanabilirsiniz.
  • RAM seviyeniz düşük ise yükselterek bilgisayarınızın ve işlemcinizin performansını yükseltebilirsiniz.
Bunada Göz At  Fortnite Epic Hizmetleri Sırası Kontrol Ediliyor

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL