Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Fortnite Sistem Gereksinimleri

PUBG mobile oyununa rakip olarak çıkartılan ancak Battle Royale oyunlarının öncüsü konumuna gelmiş olan Fortnite, bugün dünyanın en çok oynanan oyunu oldu. Elbette oyunun başarısındaki sebepler, inanılmaz grafikler, her sezon değişen mod ve eşsiz özellikleri oldu. Fortnite sistem gereksinimleri de oyuncular tarafından merak edilen konuların başında geliyor.

Fortnite oyunu tıpkı PUBG oyununa benzer şekilde oyuncuların bir hava aracı ile haritadan aşağı atlamasıyla başlıyor ve bulduğunuz ekipmanlar ile öne geçme yarışına giriyorsunuz. Sona kalan oyuncu birinci olur ve en yüksek oyun puanını kazanır. Oyunda topladığınız loot ve atladığınız yer gibi stratejik hamleler, oyunu kazanmanızı sağlayan faktörlerdir.

Fortnite sistem gereksinimlerini sizler için sıraladık. Eğer aşağıda yer alan marka ve sistem dışında bir bilgisayarınız var ve bilgisayarım Fortnite kaldırır mı diye merak ederseniz, yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 veya eşdeğeri DX11 GPU
 • Video Belleği: 2 GB VRAM
 • İşlemci: Core i5-7300U 3.5 GHz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6

Fortnite Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Ekran Kartı: PC’de Intel HD 4000 veya Mac’te Intel Iris Pro 5200 veya eşdeğeri AMD GPU
 • İşlemci: Core i3-3225 3.3 GHz
 • Bellek: 4 GB RAM
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit veya Mac OS Mojave 10.14.6

Not: Fortnite artık Mac’te Nvidia kartlarını desteklemiyor.

Minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsanız, Fortnite makinenizde çalışacak, ancak muhtemelen en yüksek ayarlarda çalışmayacaktır. Fortnite’de grafik ayarlarını düşürmek ve arka plan uygulamalarını devre dışı bırakmak yardımcı olacaktır.

PC veya Mac’inizin sistem gereksinimlerini karşıladığını doğrulama

PC: Başlat öğesini tıklayın, System Information yazın ve Enter’a basın. İşletim sisteminizi, işlemci tipinizi ve bellek miktarını görüntülemek ve incelemek için Sistem Özeti’ne gidin. Bunların yukarıdaki gereksinimler listesini karşıladığından veya aştığından emin olun.

Bunada Göz At  Days Gone Sistem Gereksinimleri

Misal: Fortnite, Core i3-3225 3.3 GHz gerektirir ve sistem bilgi dosyası, minimum sistem gereksinimlerini karşılayan (ve aşan) bir Core i7-7600U 2.8GHz gösterir.

Sistem özeti: Listeyi genişletmek için Bileşenler’in yanındaki + işaretine tıklayın. Ekran kartınızın ne olduğunu görmek için Görüntüle’ye tıklayın.  Minimum gereksinimlerin karşılandığından emin olmak için ekran kartınız hakkında bilgi sahibi olun.

Örneğin: Fortnite bir Intel HD 4000 gerektirir ve oynatıcı dosyası, minimum sistem gereksinimlerini karşılayan (ve aşan) bir Nvidia GeForce 940MX gösterir.

Sistem gereksinimlerini karşılıyor ancak Fortnite oynayamıyorsanız, oyunun tüm özelliklerini en düşük moda alın, bilgisayarınızı maksimum performansta çalıştırın ve arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın. Ayrıca bilgisayarınızın virüs taramasını düzenli olarak yapın ve gereksiz çerezleri silin.

Mac:

Sol üst köşedeki Apple simgesini tıklayıp Bu Mac Hakkında’yı seçin:

MacOS sürümünüzü, İşlemcinizi, Belleğinizi ve Grafiklerinizi Fortnite sistem gereksinimleriyle karşılaştırın.

Örnek olarak:

 • macOS: 10.15.4
 • İşlemci: Intel i9 2.4 GHz
 • Bellek: 32 GB
 • Ekran Kartı: AMD Radeon Pro 5500M

Not: Eğer sistem gereksinimlerini karşıladığınız halde oyun açılmıyorsa, hata koduna göre çözüm aramanız gerekecektir. Hata kodları, bilgisayarın hangi sebepten ötürü oyunu açamadığına işaret eder.

Fortnite Kaç GB

Epic Optimizasyonundan sonra yaklaşık olarak 100 GB olan Fortnite oyunu, çok daha düşük oldu. Peki Fortnite kaç GB? Oyunun resmi Twitter hesabında yapılan açıklamaya göre Fortnite indirmeniz için bilgisayarınızda 20 GB olması yeterli. İnanmayıp denemek isterseniz, resmi oyun platformundan indirebilirsiniz.

Fortnite Nasıl İndirilir?

Siz de 7 milyar devasa kullanıcı ağına katılmak ve rekabetçi oyun modunda maceraya katılmak isterseniz, Fortnite oyununu ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Fortnite nasıl indirilir merak edenler için kısaca bahsetmekte fayda var. İlk olarak bilgisayarınızda Epic Games uygulaması indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı resmî web sitesinden indirmek için linkte tıklayabilirsiniz. Uygulamadan oyun indirmeye başlamadan önce kendinize ait bir hesap oluşturmanız veya sosyal medya hesaplarıyla giriş yapmanız gerekecek.

Bunada Göz At  Genshin Impact Sistem Gereksinimleri | Kaç GB?

Daha sonra uygulamayı açın ve “Mağaza” sekmesine gelin. Arama çubuğuna oyunun ismini yazın, daha sonra oyunun üzerine tıklayın. Açılan sayfanın sağ alt köşesinden “Download” sekmesine tıklayın ve bilgisayarınıza indirin.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL