Gamelisher Yılın Oyunlarını Seçiyor

Gamelisher Yılın Oyunlarını Seçiyor

Yazar: Emre Genel

Oyuncular olarak her yıl pek çok oyunu deneyimleme fırsatı yakalıyoruz. Bu oyunlarını kimini satın alıp oynarken, kimilerini ise yayın platformları aracılığı ile izleyerek deneyimliyoruz. Bu noktada Gamelisher 2020 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan en iyi oyunları, oyuncularla beraber Yılın Oyunları oylaması ile seçiyor.

Yılın oyunları ödülleri pek çok farklı kuruluşlar tarafından uzun yıllardır yapılmakta. Özellikle Steam platformunun yanı sıra Golden Joystick ve The Game Awards gibi kuruluşlar yılın oyunları ödüllerini vermekte.

Gamelisher olarak bizler ise Türkiye’de yenilikçi ve farklı bir basın kuruluşu olma mottosu ile çıktığımız bu yolda yılın oyunlarını sizlerin oyları ile seçmeye karar verdik. Dünyanın pek çok farklı noktasında prestijli mecralar tarafından yapılan bu çalışmaların benzerlerini ülkemize göre uyarlayarak, Türkiye’de oyuncuların hangi oyunları daha başarılı bulduğunu bu çalışmanın ardından görmeyi umut ediyoruz.

Oyunları Nasıl Seçtik?

Gamelisher yılın oyunları adaylarını seçerken The Game Awards, Golden Joystick ve Steam ödüllerini kendimize emsal alarak hazırladık. Toplamda 20 farklı kategorinin yer aldığı bu anket çalışmasında 100 adet adaya yer verilmiş durumda.

Her bir kategorinin kendi içinde 5 farklı aday barındırdığı ankette, kategori adayları ise 2020 yılında çıkmış olan oyunlar üzerinden belirlendi.

Yılın En İyi Devam Eden Oyunu, Yılın En Başarılı Battle Royale Oyunu ve Yılın En İyi Çıkış Yapan Oyunu kategorilerinde yer alan adaylar ise herhangi bir zaman aralığı gözetmeksizin belirlendi.

Anket çalışmasında yer alan” En Büyük Heyecan ile Beklenen Oyun” kategorisi ise daha önceden yapım aşamasına başlanıldığı duyurulan oyunları içermekte.

”En Ümitsizce Beklenen Oyun” kategorisinde yer alan oyunlar ise çıkışına ve yapımına dair herhangi bir bilginin paylaşılmadığı ancak oyuncular tarafından heyecan ile beklenen oyunları oluşturmakta. Bu kategoride The Elder Scrolls 6 ise bir istisna olarak listede kendine yer bulmuş durumda.

Bunada Göz At  Çılgın Türkler Rise of Kingdoms’ı zirveye taşıdı!

Gamelisher Yılın Oyunları Anketine katılım göstermek isterseniz https://forms.gle/eGz8VVyu2GX3kdiK9%20o7 linkine tıklayarak oylarınızı verebilirsiniz.

Gamelisher Yılın Oyunları Anketi sonuçları ise 05.01.2021 Tarihinde www.gamelisher.com adresinde yayınlanacak.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL