GTA VI Ne Zaman Çıkacak?

GTA VI Ne Zaman Çıkacak?

Yazar: Emre GTA

GTA VI ne zaman çıkıyor? Oyun tarihinin gelmiş geçmiş en büyük sükselerinden birini yapma başarısına imza atmış Rockstar Games’in amiral gemisi GTA V, yerini serinin yeni oyununa bırakmaya hazırlanıyor. Geliştiriciler son zamanlarda Red Dead Redemption 2 gibi oyunların gelişmesine fazlasıyla zaman ayırmışlardı. Son çıktığı günden bu yana devasa bir sükse yapmış GTA V, oyun piyasalarını kasıp kavurdu. Çok oyunculu modu, yüksek grafik çözünürlükleri ve eğlenceli görevleriyle GTA V bir oyunda bulabileceğimiz her şeye sahip. Öyleyse kimse GTA 6 ne zaman çıkıyor sorusunu sormakta haksız değil. Muhtemelen birçok yeni özellikle gelecek.

2013 yılında ilk çıkan oyundan bu yana fazlasıyla gelişim gösteren GTA serisi, çoğu oyunun aksine PC platformundan oyun konsollarına geçiş yapmıştı. Bugün PS ve Xbox serilerinin en çok oynanan oyunlarından arasında, Rockstar’ın ünlü oyunu GTA’nın baskın bir yeri var.

GTA 6 çıkış tarihi

GTA 6 çıkış tarihi ve GTA 6 oyununda yer alacak yeniliklerle ilgili birtakım sızıntılar var. Fakat tüm bunların gayri resmi bilgiler olduğu için gerçek olduğuna şüphe ile yaklaşılabilir. Doğrulanmamış kaynaklara göre GTA 6 çıkış tarihi 2021 yılı.

Peki GTA 6 2021 yılında çıkacak mı? Biz bu ihtimale fazlasıyla temkinli yaklaşıyoruz. Açıkçası son zamanlarda global oyun sitelerinde çok popüler hale gelen sızıntı duyuruları, bir takım gereksiz ve yanlış bilgiyi de beraberinde getiriyor. Rockstar Games’in konuya ilişkin herhangi bir açıklaması olmadığını biliyoruz. Ayrıca geleneksel olarak oyunun çıkış tarihinden çok uzun zaman önce duyuru yaptıklarını da biliyoruz.

Fakat gene de bazı söylentiler ve geliştiricilerin yayınladığı Youtube videolarında sübliminal mesajlar var. Bildiğiniz gibi oyun dünyası geliştiricilerinin duyuru öncesinde yaptığı gizli mesajlar son zamanlarda fazlasıyla sükse yapar durumda. Özellikle resmi Twitter hesabından yapılan anlamsız kelime dizilerinin birtakım şifreleri sakladığını ortaya çıkarması, oyun sitelerinin şifre kırma yarışına girmesine sebep olmuştu. Her neyse, biz bizi ilgilendiren konuya odaklanalım. Rockstar markasının resmi hesaplarından bir teaser geleceği kesin ancak bu şimdi olsa bile muhtemelen GTA 6 çıkış tarihi 2022 yılı olacaktır.

Bunada Göz At  GTA 5 Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

GTA 6 platformları

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusu olduğu kadar, GTA 6 hangi platformda yayınlanacak sorusu da merak uyandırıyor. GTA VI sızıntılar arasında yer alan önemli ayrıntılardan biri de oyunun yayımlanacağı platform.  Açıkçası, GTA 5, bir konsol neslinin bitişine doğru piyasaya çıktı, PS3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü, ardından bir sonraki konsol setinde daha iyi performans ve grafiklerle yeniden piyasaya sürüldü.

Görünüşe göre, bu model yine de GTA 6 ile tekrarlanmayacak. Sızıntı, oyunun Playstation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X ve S’ye özel olacağını gösteriyor. Yeni bir GTA oyunu gelmeden önce piyasada çok fazla asılsız bilgi ve spekülasyon oluyor. Özellikle karakterler, oyun hikayeleri ve haritalar hakkında pek çok ayrıntı geliyor ve hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu anlamak oldukça zor oluyor.

Şu an buna benzer iddiaların yer aldığı konulardan biri de serinin ilk çıkış oyunu olan GTA Vice City’nin harita içinde yer olacağı. Kuşkusuz oyuncular neon ışıklarla ve plajlarla donatılmış bu haritayı çok sevmiş ve günümüzün efsane oyun kareleri arasında yerini almıştır. Ne yazık ki tüm bunlar gerçek mi dedikodu mu hiçbir fikrimiz yok. Neyse ki önümüzdeki günlerde zaman her şeyin cevabını verecek. Sızıntıya göre harita Florida ve Vice City dahil, üç şehri kaplayacak. Asıl bizi heyecanlandıran iddia, haritanın GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 oyunlarının toplamından daha büyük bir haritaya sahip olacağı. Böylece oyuncular içinde kaybolabileceği devasa bir şehir haritasında oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklar. Gene kesin olmayan bazı söylentilere göre oyuncular 4 farklı karakter arasında seçim yapabilecek ve bu karakterlerden biri kadın olacak. Tüm bu iddiaların oyun sızıntıları konusunda yüksek doğrulama oranına sahip Tom Henderson’dan geldiğini bilmenizde fayda var.

Bunada Göz At  GTA 6 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Ne olursa olsun, oyunun Sony ve Microsoft’un yeni donanımının yapabileceklerinin sınırlarını zorlamasını bekliyoruz. Oyun dünyasının GTA 5’teki haritadan daha büyük ve daha ayrıntılı olacağının garantisi yok, ancak böyle olacağına şüphe yok.

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL