Hearts of İron (hoi4) Modları

Hearts of İron (hoi4) Modları

Yazar: Emre Hearts of İron

Hearts of İron (hoi4) modları, 2016 yılının en gözde strateji oyunu olarak kabul edilen bir oyun. Eski sayılabilecek geçmişi ile tercih edilir oluşu kıyaslanamayacak kadar büyük. Son derece heyecanlı bu oyuna Steam tarafından kullanıcıları ile buluşmakta. Platform üzerinde ki etkileşimi 85 binin üstüne çıktı ve son derece olumlu değerlendirmeler aldı. Oyun çok sayıda imkân sunmakta ancak bugün sadece oyunu oynamak isterseniz Steam üzerinden 59 TL bir ücret ödeyerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Ancak farklı modlarda oynamak isterseniz fiyatı biraz daha yükselmektedir. Ücretlendirme durumu ise şöyledir; Mobilization pack almak isterseniz 148,50 TL ve Paradox Grand Strategy Collection almak isterseniz 178,50 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Hearts of İron (hoi4) modları yükledikçe daha bir keyif verici oyundur. Her zaman olduğu gibi eklentiler renk katar. Daha akıcı ve daha iyi kaliteyle oyun oynamak için mutlaka mod yüklemelisiniz.

Hearts Of İron (hoi4) Mod Nasıl Yüklenir?

O kadar çok bahsedilmekte ki oyun modlarından tüm oyun severler merak içerisinde tüm sorularınıza cevap olacak bir yazı hazırladık. Hearts of İron (hoi4) mod nasıl yüklenir? Sorusunun cevabı ile başlayalım. Aşağıda belirteceğimiz adımları izleyerek kolayca mod yüklemesi yapabilirsiniz;

 • Bilgisayarım belgeler klasörüne ulaşarak giriş sağlayın.
 • Orada karşınıza çıkacak olan Paradox Interactive klasörünü açın.
 • Klasör içerisinde bulunan Hearts of İron 4 seçerek içine girin.
 • Mod yazan klasörün içine indirmiş olduğunuz modları taşıyın.
 • Şayet mod klasörünüz bulunmuyor yani dosya içerisinde yoksa yeni klasör oluşturarak adını mod olarak yazın ve kaydedin.
 • Hearts of İron 4 oyununuza giriş yapın.
 • Oyun içinde göreceğiniz Mods alanına tıklayarak giriş yapın.
 • İndirip kaydettiğiniz modu aktif hale getirerek oynamaya başlayın.

Tüm bu işlemler sonrasında oyunda farklı bir mod aktif olacak ve keyfinize keyif katacaksınız. Mod yüklemek son derece basit ve hızlıca yapılabilecek bir işlemdir.

Hearts of İron (hoi4) En İyi Modları

Oyuncular tarafından merak edilen bir diğer konu da Hearts of İron (hoi4) en iyi modları nelerdir? 2021 yılında en çok oynanan, en çok beğenilen oyun modlarını araştırdık ve düzenleyerek sizler için hazırladık. Dilerseniz lafı çevirmeden oyun modları ile ilgili bilgilere geçelim;

 • İnfaction Mod: Bu mod oyun içerisinde bulunan en keyifli mod. İsterseniz Zombi devleti oluşturarak rakiplere saldırabilirsiniz ya da zombilere karşı savaşan devletlerden biri olabilirisiniz. Her hâlükârda seveceğiniz bu modu kesinlikle denemelisiniz.
 • The Great War modu: Birçok devleti içerisinde barındıran bu mod dünya savaşından esinlenilmiş bir mod. Osmanlı devletinin dahi olduğu bir savaş oyunu dilersen bir Türk olarak Osmanlı devleti ile tekrar dünyaya hükmedebilirsin.
 • The Road to 56 modu: Aplikasyonlar üzerine kurulmuş bir mod. Bu mod sayesinde her çeşit dünyaya erişebilecek ve tüm bunları tek mod üzerinden sağlayacaksınız ek indirmelere gerek kalmayacak.
 • Kaiser Reich mod: Tamamen geçmiş tarihi ele alan bir moddur. Birinci dünya savaşından esinlenilmiştir. Osmanlı devletini de içinde bulunduran bu modda oynamak hazzına haz katacak. Tekrar tekrar oynayarak Türk’ün gücünü dünyaya kanıtlama fırsatı yakalayacaksın.
 • Milennium Dawn mod: tarih olarak milenyum tarihi olan 2001 yılından esinlenilmiştir. İçerik olarak günümüz teknolojisine yakın bir teknoloji uyarlanmıştır. Dünya güçlerine ne kadar hakimsin bu mod ile ortaya serebilirsin. Savaşlar kazanarak ülkeni geliştirebilir müttefiklerine gücünü ispat edebilirsin. Günümüzde kullanılan teknoloji uyarlanmış bu moda hâkim olmak diğer modlara nazaran daha basit olacaktır. Bu nedenle keyif alacağından emin olabilirsin.

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL