İnternet Olmadan Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

İnternet Olmadan Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar

Yazar: Emre Bilgiler

Çevrimiçi çok oyunculu oyun sektörünün çok hızlı ve piyasanın en çok ses getiren oyunları olduğu bir gerçek. Ancak eskiden bu tip oyunlar yokken, hikâye tabanlı oyunlar can sıkıntısına birebirdi. Çok oyunculu rekabete dayalı oyunların hiçbirinde ne zaman çıkacağınızı siz belirleyemezsiniz çünkü oyun bitmeden çıktığınızda genelde ceza puanı alırsınız. Tek oyunculu geniş dünya oyunlarında sonsuz maceralardan bahsetmek mümkün. Bu tip oyunlar arkanıza yaslanıp zevk içinde oynayabileceğiniz ve istediğiniz zaman kaydedip çıkabilme imkânı sunduğundan hala cazibesini koruyor. Aslına bakarsanız bu tip oyunların geniş bir kitlesi hala var. Biz bu tip oyunları internet olmadan oynayabileceğiniz en iyi oyunlar isimli makalemizde sıraladık.

Bu tip hikâye tabanlı oyunların en güzel yanı, hiç kimseye muhtaç olmadan kendi dünyanızdan zevk alabilmenizi sağlamasıdır. Kimileri bundan da ziyade, internete mahkûm olmamak için internetsiz oynanabilen oyunları tercih eder. Günümüzün en çok oynanan oyunları Overwatch, Call of Duty, Fortnite, League of Legends ve PUBG gibi rekabete dayalı ve internete gereksinim duyan oyunlar.  Bugün size PC için en iyi çevrimdışı oyunlardan bazılarını sunmak istiyoruz. Aşağıda sıralanmış oyunların bir diğer ortak yanı da düşük sistem gereksinimlerine duymasıdır. İşte internetsiz oynanabilecek en iyi oyunlar:

Torment: Tides of Numenera

Yakalanması zor bir tanrının izini sürmeye çalışırken Numenera’nın garip dünyasına girin. Numenera, masaüstü PC oyunları arasında büyük bir hayran kitlesine sahip. Fantastik ve mistik bir dünyada esrarengiz bir dünyada dövüş odaklı bir oyun tercih edenler için tavsiye edilebilir. Oyunda yer alan karakterler, yer, ışık, ortam sürekli değişiyor ve ana menüde anlık yönlendirmeler ve oyun içi karakterlerin sohbeti yer alıyor. Üç boyutlu sürükleyici bir oyun arayanlar için şimdiden söyleyelim: bu o tarz bir oyun değil. Oyunun kamera açısı daha çok bir strateji oyununu andırıyor. Oyuncunuzu tıpkı LOL veya Knight oyunlarında olduğu gibi Mouse yardımıyla hareket ettiriyorsunuz.

Bunada Göz At  Oyunlarda Ping Nasıl Düşürülür?

Sen terk edilecek en son bedensin ve her şey çok geç olmadan bu adamı bulmaya çalışmalısın ve Değişen Tanrı ile ilişkili herhangi bir şeyi yok etmeye çalışan bir varlık tarafından avlanıyorsun. Oyun içinde verdiğiniz kararlar, yaşayıp yaşamayacağınıza karar veriyor. Herkesin keyif alabileceği bir oyun olmayabilir. Bu yüzden oyunu indirmeden önce Youtube’da birkaç video izlemenizi tavsiye edebiliriz.

Metro: Last Light

Fantastik bir dünya hayal edin. Kıyamet sonrası karmaşık Moskova metro tünelleri Nazi Alman askerleri ve Rus askerleri arasında bir savaş devam ederken aynı zamanda mutantlarla mücadeleye giriyorsunuz. Birinci şahıs savaşçı modunda yönettiğiniz karakterin kullanacağı silahları siz seçiyorsunuz. Ayrıca oyun içerisinde öldürdüğünüz askerlerin mühimmatlarını da alabiliyorsunuz. Sürükleyici bir oyun moduna sahip oyundaki baş karakterimiz Artyom. İnsanları yeraltında yaşamaya zorlayan iblisi yok etmek ve dünyayı yeniden yaşanabilir bir yer yapmak artık senin elinde.

Yeryüzünde eskisi gibi temiz hava bulmak zor. Bu yüzden oyun içinde maskenizin filtresini değiştirmeye kadar etki edebileceğiniz faktörler bulunur. Oyunun kilit karakterleri ise, “karanlık olan” adı verilen mistik insanlar. Oyun boyunca karanlık olanın peşinden koşacak ve onu arayacaksınız. İnternet olmadan oynayabileceğiniz en iyi oyunlar arasında Metro Last Light’i şiddetle tavsiye ederiz.

The Elder Scrolls V: SkyrimFighting

2011 yılında piyasaya sürülen oyun, o yıl oldukça fazla ilgi görmüş ve en popüler oyunlar arasına girmişti. Birinci şahıs nişancı oyun görünümünde oynanan oyun, karanlık bir dünyada ejderhalarla yapılan savaşları konu alıyor. Öldürdüğünüz her ejderhanın ruhunu alıyor ve yeni büyülerin kilidini açıyorsunuz. Yeteneğiniz ne kadar fazla ise, gücünüz de o kadar artıyor.

 

Skyrim, Oblivion olaylarından yaklaşık iki yüzyıl sonra gerçekleşir ve inanılmaz derecede açık bir oyun deneyimi sunar. Düşmanları bir kılıç veya çekiçle yakından ve kişisel olarak alt etmeyi, zehir uçlu bir yayla düz görüşten saklanmayı veya tüm düşmanlarınızı tanrıların büyülü güçleriyle gelen krallığa göndermeyi tercih edebilirsiniz.

Bunada Göz At  Steam Ağına Bağlanılamıyor Çözümü

Painkiller

People Can Fly stüdyosunun 2004 yılında çıkarttığı oyunun bu kadar eski olmasına rağmen nasıl bu kadar iyi olabileceğine şaşıracaksınız. Birinci şahıs nişancı modundaki oyun, bugüne kadar yaşamadığınız bir tecrübe sunuyor.

Oynamaya başlamadan önce oyunda rahatsız edici grafikler olduğunu söylememiz lazım. Oyun, bir kaza ile birbirinden ayrılmak zorunda kalan bir çiftin ölümüyle başlar. Adam cennete, kadın ise cehenneme düşer. Karısını kurtarmak için cehenneme gitmeyi kabul eden karakterimiz, birbirinden farklı silahları kullanarak zebaniler, cadılar, ölüler ve onlarca farklı cehennem kaçkınıyla mücadeleye girecektir. Oyunda pek çok şeytani figür ve pentagram gibi sanatic öğeler mevcut. Hatta oyunda ölülerin ruhunu toplayan karakter, 66 karakterde bir şeytani güçlere sahip olarak rakiplerini muazzam gir güçle öldürme yeteneğine sahip olabiliyor.

Beş farklı oyun moduna sahip oyun kesinlikle sizi oturduğunuz yere sabitlemeye aday!

The Witcher III: Wild Hunt

The Witcher III: Wild Hunt, uzay ve zamanı manipüle etme gücüne sahip güçlü bir kadim elf soyunun son varisi olan Ciri’yi bulmaya çalışırken efsanevi büyücüyü takip eder. Geralt, Kaer Morhen’in büyücü okulunda Ciri’yi eğitmeye yardım eder ve Wild Hunt onu yakalamaya çalışırken arka planı görmenize yardımcı olur.

Witcher III, tüm serinin en iyisidir. ARPG, arazi boyunca çeşitli canavarları avlayarak, yol boyunca ödüllerden para kazanmanızı sağlar. Geralt yanında bir çelik ve bir gümüş olmak üzere iki kılıç taşır. Gümüş kılıç, yaratıkları ve canavarları ortadan kaldırmak için kullanılırken, yolunuza çıkan insanlarla başa çıkmak için çelik kılıcı kullanmaktasınız.

Age Of Empire

Muhtemelen gelmiş geçmiş en uzun soluklu oyunlardan biri olan Age of Empire, 30 yıla gelen sürenin ardından hala oynanan oyunlar arasında. Microsoft’un geliştirmiş olduğu oyun, tüm strateji oyunlarının atası niteliğinde. Oyunda birçok farklı başlama modu ve harita seçeneği var. Klasik bir oyuna üç işçi ve bir köy evi ile başlayarak şehrinizi odun, taş ve altın madenlerine yollayarak geliştiriyor, işçi için tarlalar kuruyor ve kendi ordunuzu kurarak düşmanlara karşı savunma ve saldırı yapıyorsunuz. Eğer internet olmadan oynayabileceğiniz oyun arıyorsanız, Age of Empire kesinlikle harika bir seçim.

Bunada Göz At  Minicomy Nedir ve Nasıl Oynanır?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL