İsdone.Dll (Unarc.Dll) Hatası Çözümü (İndir)

İsdone.Dll (Unarc.Dll) Hatası Çözümü (İndir)

Yazar: Emre Genel Güncellemeler

Günümüzde tüm bilgisayar kullanıcıları tarafından yaşanan bir sorun olan isdone.dll (unarc.dll) hatası çözümü (indir) can sıkıcı bir hatadır. Bu hatadan kurtulmanın çeşitli yolları mevcuttur. Sizler için araştırdık ve yönlendirici bir yazı oluşturduk. Bu yazımız ile almış olduğunuz hataya çözüm bulabileceksiniz.

İsdone.dll (unarc.dll) hatası çözümü (indir) probleminden yazımız içeriğinden yardım alarak etkili yöntemle tamamen kurtulacaksınız. Yazılım sıkıntısı ile meydana gelmekte olan bu problem genelde bilgisayar üzerinde birtakım yazılımları çalıştırmak istediğinizde karşınıza çıkmaktadır. Yazılım denildiğinde örneklemek gerekirse oyun ya da herhangi bir programda örnek olarak verilebilir.

Herhangi bir program çalıştırırken almış olduğunuz bu hata büyük bir sorundur. Direk olarak anlamı bir daha çalıştırmak istediğiniz program ya da oyunu açılamayacağını simgeler. Fakat bu durum gözünüzü korkutmasın çözümü olmayan bir hata değildir. Hemen müdahale ederek kurtulabileceğiniz bir durumdur. Genelde bilgisayar oyunlarının kurulumu ve kurulum ardından açılma esnasında ortaya çıkar. Hızlı ve basit bir çözüm sayesinde düzelebilir.

İsdone.Dll (unarc.Dll) Hatası Çözümü (İndir) Nedir?

Tüm bilgisayarların işletim sisteminde önemli bir yere sahip olan dosyalar DLL eki içermektedirler. Bulundukları alan ve kapsadıkları önem ile ilgili olarak eksiksiz ve hatasız olmaları gerekmektedir. Eksik ya da yanlış olan DLL dosyaları bilgisayarda çalışma sorunları ya da performans problemleri oluşabilmektedir. Peki isdone.dll (unarc.dll) hatası çözümü (indir) nedir? Öncelikli olarak belirtmeliyim ki DLL dosyalarının özelliklede isdone.dll dosyasının bilgisayarın performansı açısından silinmemesinde büyük önem taşımaktadır.

Bu hatayı almamak adına dosyayı yedeklemek ve korumak gerekmektedir. Garanti çözüm olması için işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olmanız iyi olacaktır. Çünkü dosyalar 64 bit 32 bit uyumlu olmak üzere 2 farklı dosyadan oluşur. Son dönemlerde geliştirilmiş bir durum olarak her iki işletim sistemine de uyum sağlayabilecek DLL dosyaları bulunmakta. Bu tür dosyalara ulaşarak kendinizi ve bilgisayarınızı garanti altına alabilirsiniz.

Bunada Göz At  50 bin TL ödüllü PUBG DUO Turnuvası’na geri sayım başladı!

İsdone.Dll Dosyası Nereye Kopyalanır?

İsdone.dll dosyası internet sayfaları üzerinden kolayca bularak indirilebilecek bir dosyadır. Hatası can sıkıcı olsa da çözümünü bildikten sonra son derece basit bir problemdir. Hatayı alan bilgisayar kullanıcılarının ilk olarak yapması gereken bu dosyayı bularak indirmeleridir. Sonuçta çalıştırmak istediğiniz program ya da oyunu açabilmeniz adına bu hatayı çözümlemeniz gerekmekte. Peki indirilen isdone.dll dosyası nereye kopyalanır?

Aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek bu sorununuzu kolayca çözüme ulaştırabileceksiniz;

 • Öncelikli olarak arama motorunuza isdone.dll indir yazarak arama sağlayabilirsiniz.
 • Karşınıza gelen sayfalar arasında işletim sisteminize uyan dll dosyasını bularak indirin.
 • Rar dosyası olarak inecektir.
 • İnen rar dosyasını açarak içeriğinde bulunan dosyayı kopyalayın.

Bu aşamadan sonra dikkat edilmesi gereken şey işletim sisteminize göre dosyayı yapıştıracağınız yerin değişmesidir.

Eğer işletim sisteminiz 32 bit işletim sistemi ise;

 • Bilgisayarım klasörünü açın.
 • Bilgisayarınızın Windows kurulu olan C klasörü üzerinden Windows klasörüne ulaşın.
 • Windows klasörü içerisinde yer alan system32 klasörünü açın.
 • İçerisine ulaştığınız system32 dosyasında boş bir alana sağ tıklayarak rar dosyasından kopyaladığınız dll dosyasını içerisine yapıştırın. Bu sayede 32 bit işletim sistemine sahip bilgisayarınız düzelmiş olacaktır.

Ancak bilgisayarınız 64 işletim sistemine sahipse;

 • Öncelikle yine bilgisayarım klasörü açılmalıdır.
 • Windowsun yüklü oldu C alanını açın ve Windows klasörüne ulaşın.
 • Ardından SysWOW64 yazan klasör bulunarak içerisine girin.
 • Rardan aldığınız dll dosyasını içerisine yapıştırarak çıkış yapın.

Sorununuz bilgisayarınızı yeniden başlatmanız sonrasında sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ancak yaptığınız işlemin fayda sağlaması adına bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmamalısınız.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL