Kafa Dağıtmalık 5 Oyun

Kafa Dağıtmalık 5 Oyun

Yazar: Emre Liste Oyun Haberleri Video

Dikkat! Bu liste tamamen benim düşüncelerime göre yazılmıştır. Herhangi bir anket vs. yapılmamıştır. Sıralama da tamamen karışıktır (Hepsi hoş oyunlar)

Mount & Blade (Warband da olur Bannerlord da -bilgisayarınızın kapasitesine kalmış-)Mount-Blade-II-Bannerlord-Gorsel

M&B Türk oyun şirketi TaleWorlds tarafından geliştirilen ve ilk oyunu 6 Eylül 2008’de piyasaya sürülen aksiyon-rol yapma tüeündeki video oyunu serisidir. Oyunda karakterinizin dış görünüşünü ve özelliklerini detaylı bir şekilde ayarlayabiliyorusunuz (Örneğin uzun saçlı sakalsız sarışın bir savaşçı yapabilirsiniz.) Türkiye’nin dünyaya açılmış en büyük oyun firması (Crytek Almanya’da kuruldu) ve yine dünyaya açılmış en büyük firmalarından biri tarafından yapılan bu oyunda isterseniz bir kralın lordu olabilir, isterseniz de kendi krallığınızı baştan kurabilirsiniz. Eski oyunlarda herhangi bir hikaye olmamasına rağmen M&B II: Bannerlord’da mükemmel olmasa bile bir hikaye sistemi var. Oyundaki savaş sisteminin güzelliği oyuna güzel bir hava katıyor. Tam kafa dağıtmalık !

Super Meat Boysuper-meat-boy

Super Meat Boy Team Meat toplu adı altında Edmund McMillen ve Tommy Refenes tarafından tasarlanan platform oyunudur. 20 Ekim 2010 yılında çıkmış olan Super Meat Boy PS4, Nintendo Switch, Xbox 360, Windows gibi birçok platforma çıkmış ve çok da sevilmiştir. Oyunda her öldüğünüzde bölüme tekrar başlıyor ve hedefinize ulaşmaya çalışıyorsunuz. Eğlenceli oynanışı ve hoş grafikleriyle Super Meat Boy tam kafa dağıtmalık bir oyun.

Celeste

CelesteCeleste, Kanadalı oyun tasarımcıları Matt Thorson ve Noel Berry tarafından geliştirilmiş bir platform video oyunudur. Oyun bir Game Jam için prototip olarak dört günde hazırlanmış, sonrasında ise tam bir oyuna çevirme kararı alınmıştır. Celeste aynı zamanda “2018 Yılının En İyi Indie Oyunu” ödülünü kazanmıştır. Oyun güzel grafikleri hoş hikayesi ve yine Super Meat Boy gibi öldükçe bölümün başından başladığınız eğlenceli bir oyun. Oynamanızı tavsiye ederim.

Bunada Göz At  Zula Seviye Ödülleri

MinecraftMinecraftt

Sıra zaten birçoğumuzun bildiği oyuna geldi. Zaten bu oyunu listeye koymasam olmazdı. Anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama yine de kısaca bahsedeyim. Oyun ilk olarak 2009 yılında geliştirildi. O zamanlar gerçekten kötüydü ve ilgi çekici değildi. Ama önce Mojang sonra Microsoft ondaki potansiyeli görmüş olacak ki önce Mojang Minecraft’ı, Microsoft Mojangı satın aldı.(Aşçı bahçıvana bahçıvan uşağa hesabı) Oyun geliştirildikçe gelirler artmaya, yeni yeni serverlar ve dolayısıyla yeni oyunlar geliştirildi.(Skyblock, Bedwars vs.) Özetle çok eğlenceli ve hayatta kalma oyunlarınının arasında en basit ve hoş olanlarından biri. Oyun hem Android telefonlar da hem de tabletlerde oynanabiliyor. Ücretsiz oynamak için Cepde’nin Minecraft indir sayfasına giderek APK dosyasını cihazınıza kurmanız yeterli.

Brawlhalla
brawlhalla

Brawlhala, Blue Mammoth Games tarafından geliştirilen oynaması ücretsiz bir dövüş oyunudur. Oyunun Super Smash Bros. serisinden esinlendiği tahmin ediliyor. Oyunun açık beta verisyonu Kasım 2015’te Microsoft Windows, macOS ve PlayStation 4 platformları için çıkmıştırGerçekten eğlenceli ve güzel grafikli olan bu oyun listedeki tek online oyun. Ben de uzun bir süre bu oyunu oynadım ve gerçekten güzel olduğuna karar verdim. Dereceli kasmadan sadece eğlenmek için girerseniz çok eğlenirsiniz.

Liste buraya kadardı. Devamını isterseniz yorumlarda belirtmeyi unutmayın !


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL