Larisa Derya Kılıç (larisafenty) Kimdir?

Larisa Derya Kılıç (larisafenty) Kimdir?

Yazar: Emre Kimdir ?

Bugün yine Twitch’in bir diğer meleklerinden olan Larisa Derya Kılıç namıdiğer larisafenty kimdir, yakından tanıyacağız.

İsim-Soyisim, Nerelisiniz, Doğum Tarihiniz ve Eğitim Durumunuz hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

Adım Larisa Derya Kılıç. Doğma büyüme Ankara’lıyım, babam da Ankara’lı, annem ise Ukrayna‘nın Kherson şehrinden. 19 Temmuz 1999 doğumluyum. Bilkent Üniversitesi‘nde Psikoloji okuyorum, üçüncü sınıf bitirdim dördüncü sınıfa geçeceğim.

Twitch’e nasıl başladınız, sizi buraya çeken neydi?

Karantina boyunca derslerim online olarak devam etti ve bazı derslerimde hocanın beni görmesi için kamera açmam zorunluydu. Web kameram olmadığı için cep telefonumu kameraya çevirmenin yollarını araştırdım ve bunun oldukça kolay yapıldığını ve beklediğimden çok daha iyi bir görüntü verdiğini fark ettim. Twitch hesabımı açalı birkaç gün olmuştu ve çoğunlukla Youtube’da sıkı takipçisi olduğum birkaç Apex oyuncusunun canlı yayınlarını izlemek için kullanıyordum platformu.

Online derslerde kamera açmamı kolaylaştırması için bilgisayarımın olduğu masaya kendimce bir ışık ve kamera düzeni kurmuştum zaten, bir gün ders bitişi Apex oynayacaktım ve aklımdan şunu geçirdim: Şu an kurmuş olduğum düzenle acaba Twitch’te yayın açabilir miyim? Ne yazık ki Apex yayını açma maceram bilgisayarımın donanımsal eksikliklerinden ötürü başlamadan bitti, ancak erkek arkadaşımın tavsiyesi üzerine bilgisayarıma daha az yüklenecek ve oynamaktan çok zevk aldığım bir oyun olan CSGO yayını açmayı denedim ve bu sefer başardım. Sonrasında ise izleyicilerimin destekleri sayesinde her geçen gün yayınlarımı geliştirmeye başladım ve hala da izleyicilerimden öğrenmeye devam ediyorum. Beni Twitch’e çeken şey merakımdı, ancak beni burada tutan yegane şey burada edindiğim aile oldu.

Twitch dışında bir mesleğiniz var mı?

Öğrencilik dışında Twitch haricinde aktif olarak devam ettirdiğim bir mesleğim yok. Ancak yıllarca çeşitli kafelerde baristalık ve garsonluk yaptım.

Bunada Göz At  Su Melisa (melisaqua) Kimdir?

Twitch’de ilerlerseniz onu meslek olarak görür müsünüz yoksa sizin için hep eğlence mi?

Twitch benim için eşsiz bir fırsat, çünkü bir yandan öğrenciliğimi sürdürürken bir yandan da sevdiğim bir şeyler yapıp bunun üzerinden geçimime katkı sağlayacak bir miktar para kazanıyorum. Yayın hayatım beni nerelere götürür bilemiyorum, ama hayatın bana sunduğu fırsatları elimden geldiğince değerlendiririm ve bu işe gereken önemi veririm. Twitch benim için yarı zamanlı bir iş ve eğlenceli bir iş olsa dahi profesyonelliğimden ödün vermek istemem, yaptığım işi ciddiye alırım.

Örnek aldığınız birileri var mı?

İlham aldığım veya örnek aldığım birileri yok. Olabildiğince kendim olup doğru olduğunu bildiklerime göre hareket ederim. Ancak Twitch platformunda yeni olduğum için tecrübesizliğimin farkındayım ve örnek almak için kendi yaptığım yayın tarzına yakın olduğunu düşündüğüm başka yayıncıları sıkça izliyorum ve bir izleyici gözüyle neleri değiştirmek isterdim veya bu yayının eksikleri neler diye düşünüyorum.

Son olarak da ilerideki hedefleriniz nedir?

Twitch benim için bir fırsat ve bu fırsatı değerlendireceğime şüphem yok. Ancak önceliğim eğitimimi sürdürmek, yüksek lisans ve doktora hayallerimi gerçekleştirmek, ardından da bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlayıp bir yandan da akademik araştırmalarımı yürütmek.

larisafenty Twitch

larisafenty Instagram

Twitter


Yorumlar

  • Mali

    mal olum bu kız kldskd

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL