LOL Client Açılmıyor Hatası

LOL Client Açılmıyor Hatası

Yazar: Emre League Of Legends

LOL sadece Türkiye’de değil, evrensel anlamda dünyanın en popüler oyunları sıralamasında yer alıyor. Dünya genelinde 150 milyon oyuncusu olduğu sanılan oyunun 2021 yılı ile gelen güncellemesinin bazı sorunları beraberinde getirmesi hayal kırıklığı yaşattı. Bu tip güncellemeler genelde oyun kapasitesini arttırmak, grafik çözünürlüğünü iyileştirmek ve hile olaylarının önüne geçmeyi hedeflese de sorunlar sık sık karşımıza çıkar. Bu gerçekleşen sorunlardan bir diğeri de sistemin açılmaması. Bu yazımızda LOL Client açılmıyor hatası nedir ve neden olur gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

Hatalar can sıkıcı ancak endişe etmenize gerek. LOL Client açılmıyor hatasından nasıl kurtulabilirsiniz sizin için birden farklı yöntemi sıraladık. Fakat öncesinde hatanın neden kaynaklandığını çözmek gerekir. Eğer daha önce yüklü olmayan bir uygulamadan sonra hata almaya başladıysanız, aşağıda sizin için sıraladığımız çözümlere göz atmadan önce sistem geri yüklemesi yapmayı denebilirsiniz. Sorunun internet hızından ötürü kaynaklandığını düşünüyorsanız, öncesinde bilgisayarınızın internet hız testini yapın. Tüm bunlarla alakalı bir sorun yoksa eğer, LOL Client açılmıyor hatası çözümü başlığı altında çözümlere bakış atın.

LoL Client Açılmıyor Hatası Çözümü

Bu hata pek çok sebebe bağlı olarak gerçekleşmekte. Bu yüzden tüm sebepleri göz önünde bulundurarak olası ihtimalleri ortadan kaldıracağız. Gelin LOL Client hatası açılmıyor hatası çözümüne beraber bakalım:

Optimizasyon

Bir güncelleme ile bilgisayarınız oyun ile uyumsuz hale gelmiş olabilir. Bu durumda ilk olarak oyun iconuna sağ tıklayarak özellikler seçeneğine gidin ve uyumluluk modunu aktif hale getirin. Muhtemelen Windows 7 kullanıyorsanız, bu bir sorun olabilir. Daha sonra bir optimizasyon programı indirin ve oyunu bilgisayarınıza optimize edin.

Anti Virüs ve Güvenlik Duvarı

Eğer oyun, anti virüs programları tarafından zararlı olarak algılanıyor veya doğrudan engelleniyorsa, bu durumda oyuna girmeden önce anti virüs programlarını devre dışı bırakmanız gerekir. Eğer oyununuz Windows Defender, yani Güvenlik Duvarı tarafından engelleniyorsa, bunun için bir bildirim alırsınız.

Bunada Göz At  Lol Urf En Güçlü Herolar

Windows Güvenlik Duvarına bağlı sorun yaşıyorsanız, yapabileceğiniz iki farklı şey var. Bunlardan birisi tamamen kapatmak. Diğeri ise, oyunu Güvenlik Duvarı tarafından tanımlamak. Bunun için yapacaklarınız ise basit. Bilgisayarınızın Denetim Masasına, Sistem ve Güvenlik ve daha sonra Güvenlik ve Deneyim seçeneklerine girin. Öncesinde sorundan emin olmak için Arşivlenen İletileri Görüntüle seçeneğini kullanabilirsiniz. Daha sonra Bir Uygulamanın Güvenlik Duvarından Geçmesine izin ver seçeneğine girin ve LOL oyunun yanındaki kutucuğu işaretleyerek tamam seçeneğine tıklayın.

Aynı zamanda bu ayarlara girdiğinizde, sol alt köşede bulunan Windows Program Uyumluluğu Sorun Gidericisine girin ve LOL’u işaretleyerek Tamam seçeneğini tıklayın.

Arka Plan Uygulamarı

Bilgisayarınızın RAM’leri belli kapasitede çalışabilir. Bu durumda RAM kapasitesini aşan bilgisayarlar takılma, donma veya oyunu açamama gibi sorunlar gerçekleştirebilir. Bizim görmüyor olmamız, bilgisayarımızın arka planda uygulamaları çalıştırıyor olduğu manasına gelmez. Ancak bunun için de yapabileceklerimiz var. Öncelikle bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan gereksiz uygulamalara sağ tıklayın ve sonlandırın. Daha sonra bilgisayarınızın ana ekranında CTRL+ALT+Delete ile Görev Yöneticisini açın ve burada çalışan uygulamaları görüntüleyin.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, tüm programları kapatmamanız. Arka planda çalışan bazı uygulamalar, bilgisayarınızın düzgün çalışmasını sağlar. Örneğin grafik kartı ve işlemciler bu programlar sayesinde çalışır. Bu yüzden, ne işe yaradığını bilmediğiniz programları kapatmadan önce incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Oyunu Silin, Yeniden Yükleyin

Bazı durumlarda Luncher klasörünü silmek ve yeniden yüklemek çözüm olabilir. Fakat bazen oyunu tamamen silmek daha etkilidir. Öncelikle denetim masasına girerek oyunu sildikten sonra, Program Files bölümünde bulunan dosyaları da Shift + Delete ile tamamen silin. Daha sonra oyunu yeniden kurun ve giriş yapın.

 

 


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL