LOL FPS Arttırma Yöntemleri

LOL FPS Arttırma Yöntemleri

Yazar: Emre League Of Legends

Dünyanın en büyük MOBA oyunlarından olan League of Legends’ta her oyunda olduğu gibi FPS sorunu var, tabii yeni nesil bir oyun olduğu için eski bilgisayarlarda donma gibi olaylarla karşılaşabiliyoruz. Eğer ping sorununuz varsa geçenlerde yazdığımız LOL ping düşürme yöntemlerine göz atabilirsiniz şimdi de sizlere LOL fps arttırma yöntemlerini göstereceğiz. Söylediklerimizi tek tek yaparsanız FPS’in ne kadar değiştiğini fark edeceksiniz.

LOL FPS Arttırma – LOL Kasma Sorunu

Aşağıda vereceğimiz tüyolarla FPS’inizi yükseltebilirsiniz tabii çok büyük bir fark olmayacak ama eskisinden biraz daha iyi olabilir. Daha yüksek bir FPS değerlerine sahip olmak istiyorsanız bilgisayar bileşenlerinde değişime gitmeniz gerekir.

Güç seçenekleri
valorant güç seçenekleri

Bilgisayarınızın güç ayarlarını değiştirmek fpsinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Bunun için denetim masasına giriyoruz ve sağ üstteki arama yerine “Güç Seçenekleri” yazıyoruz. Çıkan ekranda aşağıda gördüğünüz gibi ayarı “Yüksek Performans” ayarına getiriyoruz ve kaydediyoruz.

Arka plan uygulamalarını kapatma
arka plan uygulamaları

Oyun oynarken arka planda bir şeyin açık olması oyunu olumsuz yönde etkiler çünkü bilgisayar gücünün bir kısmını arkada çalışan uygulamaya verir ve oyuna daha az güç geleceği için kasmalar oluşur. Arka plandaki uygulamaları kapatmak için ilk önce görev yöneticisinden bakabiliriz istemediğiniz ve zorla güç çektiğini gördüğünüz uygulamayı hemen sonlandırmanızı öneririz. Sonradan windows başlatma yerine veya CMD konsoluna “msconfig” yazıyoruz çıkan yerde başlatma seçeneğine gelip gereksiz gördüğünüz şeylerin tik işaretini soldan kaldırın ve yeniden başlatın.

Ekran kartı ayarları

Ekran kartınızın sürücülerini yüklediğinizde bir program gelir ve buradan ekran kartı ayarlarınızı yapabilirsiniz buda hem ekran kartınızı daha verimli kullanmaya hemde daha çok fps almaya yarar. Ekran kartı ayarlarınız için ekran kartı modelini youtube yazıp araştırmanız yeterli olur ayarlarını görürsünüz.

Bunada Göz At  LOL 11. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Gösterdiğimiz ayarları yaptığınız taktirde FPS değerleriniz eskisine göre daha fazla artış gösterecek ve bu arada kesinlikle oyun ayarlarını en düşüğe almayı unutmayın FPS’inizin yükselmesini istiyorsanız ilk önce oradan başlayın.

League of Legends Nedir?

League of Legends tempolu, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir oyundur. Tasarımları ve oynanışlarıyla kendine özgü şampiyonlardan oluşan iki takım, çeşitli savaş alanlarında ve oyun modlarında başa baş mücadele eder. League of Legends sürekli çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

FPS Nedir?

FPS terim olarak Frame Per Second (saniyedeki kara hızı) olarak tanımlanır. İnternette sürekli olarak konuşulan konulardan birisi ise, FPS’nin anlamını bilmeyen arkadaşlarımızın “FPS düşük mü daha iyi, yüksek mi daha iyi ?” aramaları ile karşılaşabiliyoruz. FPS‘niz bir oyunda ne kadar yüksek olursa, o kadar çok iyi oynayabilirsiniz. FPS düştüğünde oyun kasmaya veya donmaya başlar. Sisteminizin kaldırmadığı durumlarda ise oyunu açamazsınız.

Aslına bakarsanız FPS tamamı ile paraya bakıyor. Ne kadar çok iyi bir sisteminiz olursa, o kadar çok iyi FPS alabiliyorsunuz. Gidip de Intel Celeron işlemciye sahip 100 TL’lik ekran kartı ile CSGO veya League of Legends gibi oyunlarda yüksek FPS bekleyenler varsa hiç uğraşmadan bu yazıyı terk edebilirler. LoL ve CSGO gibi oyunlarda ortalama 50 ile 60 FPS bizler için idealdir. Eğer bundan daha fazla FPS alıyorsanız şansınızı fazla zorlamamanızı tavsiye eder, o FPS’de oynamanızı öneririz.


Yorumlar

  • Yağız Uzunyurt

    yaptım nolur gönder 3200 yalvarırım 1820 de olur

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL