LoL İstemci Açılmıyor (Çevrimdışı Olabilirsin)

LoL İstemci Açılmıyor (Çevrimdışı Olabilirsin)

Yazar: Emre League Of Legends

LOL efsanesi çevrimiçi oynanabilen heyecanlı bir oyun türüdür. LOL kısaltması ile bilinen oyunun ismi League of Legends’dir. Online olarak oynanan bu oyunda bazen sorunlar yaşanabilmektedir. Bu nedenle LOL istemci açılmıyor (Çevrimdışı Olabilirsin) hatası alınabilmektedir. Ancak net bir sorun öne sürülememektedir. Buna istinaden çok sayıda sebepten kaynaklanabileceği açıklanmakta. Bu yazımızın içeriğinde ne gibi problemlerden kaynaklanabileceğini açıklayacağız ve bir takım naçizane tavsiyelerde bulunacağız.

LOL istemci açılmıyor (Çevrimdışı Olabilirsin) hatası alıyorsanız bağlantı ile ilgili birtakım sıkıntılar oluşmuş olabilir. Online bir oyun olduğundan sunucu server’lar ile ilgili sorun meydana gelmiş olabilir. Kullanıcı olarak sizinle alakalı bir durum değil de Riot Games ile ilgili bir problem olabilme ihtimali yüksektir. Bu problem uzatılmadan çözülecek bir durum olduğundan biraz bekleyerek tekrar denemek işe yarayacaktır. Bu esnada hazır kopukluk yaşanmışken modemi de resetlemek gerekir. Eğer bir süre bekleyip modem reset dahil bir çözüm olmadıysa Riot Games ile irtibata geçilerek ne gibi bir problem oluşabileceği üzerine net bir yanıt alınabilir.

LOL Oturumunu Açamıyoruz Hatası

League of Legends oyununu oynayan tüm kullanıcıların sıklıkla almış olduğu hatalardan biri olan LOL oturumunu açamıyoruz hatasıdır. Bu hataya sebebiyet verebilecek durumları şöyle sıralamamız mümkündür;

 • Bu hataya maruz kalmış olan kullanıcıların bilgisayarında birtakım problemler oluşmuş bazı özellikler tam olarak çalışmıyor olabilir.
 • Bu hatayı alan oyuncuların internet ağı ile ilgili yaşadığı bazı aksaklıklar da sebebiyet verebilmektedir.
 • Son olaraksa bilgisayarın işletim sistemiyle alakalı bazı sıkıntılar oluşabilmektedir.

Bu konuyla ilgili net bir bilgiye ise sadece oyun yöneticileri ile iletişime geçerek net bilgi alınabilir. Fakat genelleme olarak bakıldığında alt yapı olarak zayıf internet bağlantılarında sorunun sıklıkla karşılaşılan bir sorun olduğu görülmektedir. İnternet bağlatırken altyapı olarak internetin kesin olarak uyumu kontrol edilmelidir. Çevrimdışı hatasının devam etmesi halinde kesin olarak League of Legends oyununun yaratıcısı Riot Games ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Bunada Göz At  LOL 10.16 Yama Notları

LOL Çevrim Dışı Hatası ve Çözümü

LOL oyununda oluşan son günler de daha da öne çıkan bu hata kullanıcılar açısından son derece sinir bozucu bir hal almış durumda ve oyuna girememeye sebep olmakta. Siz kullanıcılara bu problemi çözmeniz adına alternatif bir çözüm araştırdık bu çözüm sayesinde problemi giderebilirsiniz. Eğer ki yaşadığınız problem sonuca ulaşmaz ve halen devam ederse Riot Games ile iletişime geçerek destek talebi açabilirsiniz, tüm oyuncular tarafından bildirilen hataya karşı harekete geçeceklerdir. Bu sorunu yaşayan herkes tarafından destek talebi gelecek olursa hatayı çözüp yeniden bir güncelleme oluşturacaklardır. Gelin sizler için araştırdığımız problem çözümüne bir bakalım. Sorunu yaşadığınızda izlemeniz gereken adımları aşağıda belirttik;

 • Oyunu kurmuş olduğunuz Yerel disk alanına yanı eğer oyun C’de ise C, D’de ise D’ye giriş yapın.
 • İçeriğinde bulunan Riot Games isimli klasöre ulaşarak açın.
 • Klasör içerisinde League of Legends isimli bir klasör daha karşınıza çıkacak o klasörü açın.
 • Config yazan bir dosya göreceksiniz hemen o klasörü de açın.
 • LeagueClientSettings.yaml isminde oluşturulmuş olan dosyayı bulun ve ardından Not Defteri yardımıyla birlikte açın.
 • Bu işlem sonrası karşınıza çıkacak olan pencerede Karşınıza çıkan gameflow-patcher-lock: satırını bularak silin.
 • İşlemi gerçekleştirdikten sonra LOL oyununa tekrar girin.
 • Yukarıda belirtmiş olduğumuz adımlar ile ilerleyerek tek tek uygulamasını yaparsanız çok yüksek ihtimal doğrultusunda sorun ortadan kalkarak çözüme ulaşmış olacaksınız.

Eğer tüm bunlara rağmen problem devam edecek olursa Riot Games ile irtibata geçmelisiniz.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL