LOL Ticket Atma Nasıl Yapılır?

LOL Ticket Atma Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre League Of Legends

Online oyunlar kategorilerinde internet tabanlı oldukları için kullanıcılarına sorunlar çıkarabilmektedirler. Çeşitli problemlerle karşılaşıldığı dönemlerde kullanıcılar hesapları üzerinde kontrol sağlayabilmek adına desteğe ihtiyaç duyarlar. Oynanan oyunun ana sayfası daha doğrusu internet sitesi üzerinden üyelik bilgileri ile oyun kurucuları ile iletişime geçme gereksinimi hissederler. Tam olarak yapılmak istenen destek çağrısına Ticket adı verilir. Yetkili kişilerle birebir olarak iletişim kurma aracıdır. Bu yazımız içeriğinde LOL ticket atma nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayacağız. Öncelikle konumuzun ya da sorunumuzun tam olarak ne olduğunu anlamalıyız.

Oyun yetkililerinin hesabınız ile ilgili sorunu çözebilmeleri adına öncelikle yaşamış olduğunuz sorunu açık açık anlatan bir yazıya ihtiyacınız olacak. LOL ticket atma nasıl yapılır sıralayacak olursak izlemeniz gereken adımlar şöyledir;

  • Siteye giriş yap: League of Legends oyunu destek formu için öncelikle LOL oyununun sitesine bağlanarak üyelik bilgileriniz ile oyuncu girişi sağlamalısınız.
  • Bilet gönder: Site ana sayfası üzerinde yer almakta olan Bilet Gönder seçeneğini tıklayarak sizi farklı bir pencereye yönlendirmesini beklemelisiniz.
  • Yardım konusu belirleme: Yapmış olduğunuz işlem doğrultusunda farklı bir pencereye yönleneceksiniz. Açılan pencerede oyun ya da hesabınız ile ilgili destek almak istediğiniz konuyu Hangi konuda yardıma ihtiyacın var? yazan alanda bulunan konular içinden seçmelisiniz.
  • İhtiyaç duyulan bilgilerin doldurulması: Destek ihtiyacınızın karşılığı olan konu seçildikten sonra açılan madde halindeki soru cevap alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Tüm istenen bilgileri eksiksiz doldurduğunuzdan emin olduktan sonra sayfanın altında yer alan Bilet Gönder seçeneği yardımı ile gönderim sağlayabilirsiniz.

İşleminiz sonrasında Riot Games yetkilileri ile yaşamış olduğunuz sorunu açık bir şekilde paylaşmış ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzu belirtmiş olacaksınız. Yetkili kişiler tarafından mail yolu ile dönüş sağlanmaktadır. Bu nedenle mail adresinizi kontrol etmeyi ihmal etmemelisiniz. Aynı zamanda site ile bağlantı kurarak Biletlerim alanından gönderdiğiniz destek çağrısının durumunu kontrol sağlayabilirsiniz.

Bunada Göz At  LOL Dereceli İçin Kaç Şampiyon Lazım?

Ticket Neden Atılır?

Bir LOL oyuncusu olarak Ticket atabilmek için oyun yöneticileri tarafından oluşturulmuş kategoriler kapsamında iletişim kurmaktayız. Ticket online oyunların destek formu olarak bilinir. Peki hangi durumlarda Ticket neden atılır? Yazımız içerisinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

  • Hesap kurtarımı ile ilgili olarak Ticket atılabilir: Hesapların çalınma gibi bir durum ile karşı karşıya kalındığı ya da hesap ID SIFRE unutulduğunda yardım talep edebilmek için atılmaktadır. Ancak hesap sahibi olduğunuzu kanıtlayacak birtakım sorular sorulmaktadır. Destek olarak olumlu sonuç almak için istenilenleri karşılamanız şarttır.
  • Oyun ile ilgili teknik problemler ile ilgili Ticket atılabilir: Oynadığınız oyun esnasında karşılaşabileceğiniz herhangi bir sorun, hile ya da oyun hatasını bildirebilmek adına kullanılan kategoridir.
  • İzinsiz kullanım bildirimi için Ticket atılabilir: Gerek kredi kartlarınız gerekse oyun hesaplarınız izinsiz kullanıldığını belgeleyen detaylar ile birlikte oyun yetkililerinden yardım talep etmek için kullanılan kategoridir.

LOL Ticket Atmak İşe Yarar mı?

Online tabanlı oyunlarda çok sayıda hata görülebilmekte hal böyle olunca oyun yöneticileri kadar oyunculara da iş düşmektedir. Oyun içerisinde oyuncuların karşısındaki oyunculara ya da oyunun kendisine müdahale edemediğinden dolayı gördükleri kusurları ilgili kişilere iletmelilerdir. LOL Ticket atmak işe yarar mı? gibi sorular yöneltilebilir. Bu tür sorularınızın cevabı olacak bir yazı oluşturduk.

Her oyuncu oynadığı oyundan keyif almak ister ve aldığı keyif kadar online olur. Oyunda birtakım sorunlar var ve oyuncunun elinden gelen bir şey yok ise yetkililere duyurmak o sorunun incelenerek ortadan kaldırılmasını sağlar. Ortadan kalkacak olan sorun sonrasında yine keyif ile oyununuza devam edebilirsiniz. Oyunda ki problem yüzünden sizlerde etkilenebilir ya da hesaplarınız zarar görebilir bu nedenle ticket atmak işe yarar bir durumdur.

Bunada Göz At  Kaç Saat LOL Oynadım?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL