Metacritic Puanı En Yüksek 5 Oyun

Metacritic Puanı En Yüksek 5 Oyun

Yazar: Emre Liste

Metacritic Nedir ?

Metacritic, albüm, oyun, film, TV programı ve DVD’lerin değerlendirmesini yapan bir web sitesidir. Eleştirmenler yüz üzerinden, kullanıcılar 10 üzerinden oyunu değerlendirir. Eleştirmenlerin ortalamasının adı Metascore, kullanıcıların ortalamasının adı ise User Score’dur. Değerlendirmeler genelde Metascore üzerinden yapılır (Mesela biri bir oyunu alacaksa önce Metascore, sonra User Score’a bakar). Listede sırasıyla hangi sırada olduğu, adı, platformu (Değerlendirmeler platformdan platforma değişir. Mesela PC’ de zevklidir Xbox’ta değildir o yüzden PC versiyonuna da fazla puan verilmiştir.) ve Metascore’u olacak. Lafı çok uzatmadan konuya girelim:

Legend Of Zelda: Ocarina Of Time -N64-  (99)maxresdefault

Nintendo tarafından Nintendo 64 için geliştirilmiş ve yayınlanmış bir aksiyon-macera oyunudur. Kasım 1998’de Japonya ve Kuzey Amerika’da ve ertesi ay PAL Bölgelerinde piyasaya sürüldü. Oyunda Hyrule adındaki fantastik bir dünyada Link adlı bir karakteri kontrol ediyorsunuz. Oyunun amacı ise Kötü Kral Ganondorf’u durdurmak. Bunu yaparken de zindanlara giriyor, dünyaya seyahat ediyorsunuz. Ben oyunu şahsen oynamadım ve hala oynanabilir mi bilmiyorum. Ama Metascore’una bakarsak bayağı güzel olmalı. Eğer grafikler sizin için önemsizse şans verin derim.

Tony Hawk’s Pro Skater 2 -PS- (98)

tony hawks pro skater 2

Tony Hawk’s Pro Skater 2 Neversoft tarafından yapılmış ve Activision tarafından yayınlanmış kaykay simülatörüdür. Tony Hawk’un spor oyunları serisinin ikinci oyunu olan Tony Hawk’s Pro Skater 2, 2000 yılında PlayStation, Microsoft Windows, iOS, Dreamcast, Game Boy Advance, Game Boy, Nintendo 64, Xbox, Mac OS platformlarına çıkmıştır.

Grand Theft Auto IV -PS3 ve Xbox- (98)

gta4

29 Nisan 2008 tarihinde yayınlanmış Rockstar North tarafından yapılmış açık uçlu aksiyon-macera oyunudur. Oyun New York şehri büyük ölçüde taban alınarak oluşturulmuş, adı Liberty City olan ve karşımıza ilk olarak GTA III’te çıkan bir şehirde geçmektedir. Oyunda Sırp uyruklu Doğu Avrupa’da çıkan bir savaştan gazi olarak çıkan Niko Bellic’i kontrol ediyoruz. Niko, Amerika’ya Amerikan Rüyası’nı yaşamak için gelmiş; fakat çabucak çete yapılanmalarına, suçlara ve yolsuzluklara karışmıştır. Serinin diğer oyunları gibi bunda da yarışlar gibi eğlenceli yan görevleri barındıran açık dünya bir oyundur. GTA IV serinin çok oyunculu modu ve 15 farklı oyun modu olan ilk oyunudur. Piyasaya çıktığı günde 3,7 milyon civarında satılarak Amerika’da sanayii rekoru kırmıştır. İlk hafta dünya çapında 6 milyon civarı satıldığı tahmin edilmekle beraber 500 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Oyun, çıktığı gün olan 16 Ağustos 2008’den itibaren 13 milyondan fazla kopya satmıştır.

Bunada Göz At  2020 Nisan Ayında Çıkacak Oyunlar 1-16 Nisan

Soul Calibur -PC- (98)

soulcalibur

Bandai Namco tarafından geliştirilen bir dövüş video oyunu serisidir. Seri yedi ana video oyunu ile müzik albümleri ve bir dizi manga kitabı da dahil olmak üzere çeşitli medya yayınları bulunmaktadır. İlk olarak 1995’te bir arcade oyunu olarak piyasaya sürüldü daha sonra oyun konsollarına taşındı. Daha yeni oyunlar ise yalnızca konsollar için piyasaya sürüldü ve çevrimiçi oyun modlarını içerecek şekilde geliştirildi. Seri, dövüş oyunu türündeki en popüler ve başarılı serilerden biri olarak kabul edilmektedir.

Super Mario Galaxy -Wii- (97)
super mario galaxy

Super Mario Galaxy 2007 yılında Nintendo tarafından geliştirilen platform video oyunudur. Oyun, Super Mario serisinin 11. oyunu olup 1 Kasım 2007 tarihinde Japonya ve sonraki haftalarda diğer ülkelerde Wii için piyasaya sürüldü.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL