Metin 2 Sunucuya Bağlanırken Hata Çözümü

Metin 2 Sunucuya Bağlanırken Hata Çözümü

Yazar: Emre Metin 2

Metin 2 sunucuya bağlanırken hata çözümü, online oyunların birçoğunda sıkça karşılaşılan sorunlardan biridir. İnternet alt yapılı oyun türlerinde yavaşlayan internet nedeniyle oyuncular sıkça bu duruma maruz kalabilirler. Ping sorunundan kaynaklı bir kopma yaşanabilmekte ancak bazı durumlarda oyun ile ilgili birtakım sorunlar doğabiliyor. DNS ile ilgili oyundan düşmeler ya da bağlantı hataları alınabiliyor. Çok sayıda sunucu bağlantı hatası gündeme gelebilmekte ve net bir şekilde çözüm yöntemi bulunmamaktadır. Alınan hata ile anlık olarak bazı çözümler bulunmakta ve bu yazımızda bu çözümleri sizlere aktaracağız.

Metin 2 sunucuya bağlanırken hata çözümü, yazımızda anlatacağımız adımlar ile o an müdahale edebilir ve hata almaktan kurtulabilirsiniz. Netice olarak online oyunların temeli pratik ve tecrübe ile sabittir. Bu hatalar ve uyguladığınız yöntemler ile sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Sorun ile ilgili müdahale etmeden önce sorunun asıl kaynağını anlamak ve nedenlerini öğrenmeye çalışmak önemlidir.

Metin 2 Sunucuya Bağlanırken Alınan Hataların Nedenleri

Günümüzün yaygın eğlence kaynaklarından biri olan online oyunlar oyuncuların en çok tercih ettiği oyun alanlarıdır. Bu nedenle aktif kullanıcısı çok olan bir oyun da zaman zaman bağlantı problemleri ortaya çıkabilir. Ancak çıkan problemler çözümsüz değillerdir. Genellikle rastlanan internet bağlantı hızı Metin 2 sunucuya bağlanırken alınan hataların nedenlerindendir. Uzun süredir çalışan, ısınmış, eski model oluşu ile kaynaklı modem sorunları çıkabilmektedir. Çözümü ise bir süre kapatarak soğumasını sağlamak veya hava akımı olan bir yerde muhafaza etmektir. En garantili çözüm ise modemin modelini ve sürümünü yenilemek olacaktır.

Sunucu hatalarının temelinde yatan bir diğer sorun ise kullanıcıların bilgisayarları vasıtası ile değiştirebildikleri DNS ayarlarıdır. Farklı bir DNS algılayan oyun kurulumu oyuna bağlanmanıza engel olur ve tam bağlanma evresindeyken kopukluk yaratır ve oyuna giremeyebilirsiniz. Bu sorun ise bilgisayarınızdan denetim masasına bağlanarak direk çözüme ulaştırılabilecek bir sorundur. Ağ durumu görüntüle seçeneği ile açtığınız pencerede var olan internet bağlantısını tıklayarak özelliklerine bağlanabilirsiniz. TCP/IPv4 üzerinde sağ tıklayarak özelliklerine bağlanıp DNS ayarlarınızı işlevsel bir DNS olarak ayarlayabilirsiniz. Böylelikle oyun bağlantısı ile ilgili sorununuz çözüme ulaşmış olur.

Bunada Göz At  Metin 2 PVP Serverler Nedir?

Yapmış olduğunuz işlemler sonrasında hala devam eden bir bağlantı problemi yaşanıyor ve siz hala oyuna giremiyorsanız, mutlaka oyun genelinde bir problem oluşmuştur. Oyun ile ilgili bir hata olduğunu düşünüyorsanız yapabileceğiniz tek bir işlem kalıyor. Yaşanılan sorunu eksiksiz bir şekilde oyun yetkililerine bildirmek bu sayede çok sayıda kullanıcının sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede yaşamış olduğunuz soruna çözüm bulmuş olabilirsiniz.

Metin 2 Sunucu Hatası Almaya Neden Olacak Diğer Sebepler

Online oyunlar yazılımları doğrultusunda bilgisayar işletim sistemleri tarafından risk içeren öğeler olarak algılanabilmektedir. Bu sebeple oyuna giriş aşamasında hata alabilir hatta oyunu açma çabalarınıza rağmen hiç sonuç alamayabilirsiniz. Metin 2 sunucu hatası almaya neden olacak diğer sebepler olarak görülebilecek bir etken olan bilgisayar sistemidir. Varsa antivirüs, güvenlik duvarı gibi uygulamalar ile bilgisayarınızın ilişkisini kesmelisiniz.

Oyun server’ı açık ancak sadece siz bağlantı kuramıyorsanız konu sizin hesabınız ile ilgili bir durumdan kaynaklanıyordur. İp Ban atılmış olabilir ve bağlantınıza oyun sistemi izin vermiyor olabilir. Yetkililer ile iletişime geçmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Bağlantı kuramadığınız oyun ve bağlantı sorunu ile ilgili herhangi bir paylaşımın olup olmadığını site ve forumlar üzerinden araştırabilirsiniz. Konu hakkında en detaylı bilgi oyunun kendi sitesi üzerinde verilen bilgi olacaktır.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL