Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft Büyü Masası Nasıl Yapılır?

Minecraft’da envanterinizi sihirli yapabilmek için bir büyü masasına ihtiyacınız olacaktır. Bildiğiniz gibi büyülü nesneler, normal nesnelere oranla daha güçlüdür. Bugün Minecraft büyü masası yapımı hakkında ayrıntılı bir yazı kaleme aldık.

Minecraft büyü masası nasıl yapılır? Aşağıda yer alan tabloda, büyü masası yapabileceğiniz gereksinim ve platformlar yer almaktadır:

 

İlk ihtiyacınız Elmas

Minecraft büyü masası nasıl yapılır, en baştan ele alalım. İlk olarak masa yapımına başlayabilmek için oyun içindeki madenlerden elde edilen elmaslara ihtiyacınız olacak. Elmaslar oyundaki nadir parçalardan biridir ve bunları sadece yeraltı derinliklerinde bulabilirsiniz. Minecraft elmasları nerede bulunur merak edenler için: ana kayanın kırılmayan bloğuna kadar kazdıktan sonra 5-12 blok üzerinde bulabilirsiniz.

Çukurlardan ve lavlardan korunmak için düz bir şekilde kazmak yerine merdiven şeklinde kazın. Büyü masası yapmak için ihtiyaç duyacağınız elmas sayısı ikidir. Bunun dışında dört adet de elmas kazmasına ihtiyacınız olacak.

Obsidiyen Oluşturun:

3X3 şeklinde oluşturacağımız üretim kutusunda bir adet de kitap bulundurmak zorundasınız. Obsidiyen adı verilen üç bloğa ihtiyacınız daha olacak. Bu blok, akan suyun lavlara çarpmasıyla oluşan bir bloktur. Eğer toplamda dokuz demir külçeniz varsa, 3 tanesi 1 tane olacak şekilde üç adet kova yapabilirsiniz. Lavları bir kovaya alın ve dört bloklu çukura dökün. Suyu yüksek bir yapıdan lavın üzerine akacak şekilde dökün ve obsidiyen elde edin. Elmas kazma ile dört obsidiyen çıkar. Obsidiyen bloklar, sadece elmas veya netherite kazma kullanırsanız işçilik malzemelerini düşürür.

Kitap

Bir üst başlıkta belirtildiği gibi Minecraft büyü masası yapmak için bir adet de kitaba ihtiyacınız olacak. Köy veya kale kütüphanelerinden kitap raflarını parçalayarak kitap elde edebilirsiniz. Buna alternatif olarak derilere ihtiyacınız olacak. Bunun için inek veya atları öldürmeniz, daha sonra üç şeker kamışı kesmeniz ve bu kestiğiniz şeker kamışlarını sırayla dizmeniz gerekir. Ancak şeker kamışı bulmak zor olduğu için şeker kamışı çiftliği de kurabilirsiniz. Bir kitap yapmak için deri ve üç kâğıdı birleştirin. Ayrı kareler halinde olacak şekilde yerleştirerek kitap elde edebilirsiniz.

Bunada Göz At  Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

 

Büyü Masasını Hazırlama ve Yerleştirme

 

Büyü masası yapın. Büyü tablosu tarifini seçin veya öğeleri PC gelişmiş işçiliği sisteminde aşağıdaki gibi birleştirin:

  • Üst sıra: boş, kitap, boş
  • Orta sıra: elmas, obsidiyen, elmas
  • Alt sıra: obsidiyen, obsidiyen, obsidiyen

3×3 boyutlarında üretim menüsünü açın.

Üretim menüsünde, 3×3 üretim ızgarasından oluşan bir üretim alanı görmelisiniz. Büyüleyici bir masa yapmak için 3×3 üretim ızgarasına 1 kitap , 2 elmas ve 4 obsidiyen yerleştirin.

 Büyü masasını, en az iki blok yüksekliğinde bir odaya, üç tarafında en az iki blok boşluk olacak bir yere yerleştirin. Bu size, aşağıda açıklandığı gibi, kitap raflarıyla iyileştirme alanı sağlar.

Büyüleyici Nesneler

Büyülemek için öğeyi büyü masanıza yerleştirin. Büyü arayüzünü açmak için büyü tablosunu kullanın. Büyü masasına zırh, kılıç, yay, kitap veya çoğu aleti yerleştirebilirsiniz. Bu, PC sürümünde sol yuvaya ve Pocket Edition’da en üst yuvaya gider.

Kitaplar, daha sonra bir örs ile kullanılmak üzere büyüler. Büyüleyici araçlar doğrudan daha verimlidir. Lapis lazuli’yi diğer yuvaya yerleştirin. Minecraft’ın son sürümlerinde, her büyü 1, 2 veya 3 lapis lazuli tüketir. Mücevheri masanızdaki boş yuvaya yerleştirin. Üç büyüden birini seçin. Bir seçeneğin üzerine gelmek size büyünün adını söyleyecektir. Ayrıca rastgele seçilen ek büyüler ekleme şansı da var.

  • Bir şeyi büyülemeden mevcut seçimi sıfırlayamazsınız. Bir kitap rafına giden yolu engellemek yeni, genellikle daha düşük düzeyli seçenekleri ortaya çıkaracaktır.
  • Farklı türdeki öğelerin farklı büyüleri vardır.

Maliyeti anlayın. Büyü tablosunda her zaman üç seçenek vardır. En iyisi en zayıf olanıdır ve bir lapis lazuli ve bir deneyim seviyesine mal olur. Ortadaki iki lapis lazuli ve iki seviyeye mal oluyor. En alttaki her birinin fiyatı üç.

Her seçeneğin yanındaki sayı, büyü seviyesidir. Bu seçeneği seçmek için en azından bu seviyede olmalısınız.

Bunada Göz At  Minecraft Modern Ev Yapımı

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL