Minecraft Havai Fişek Yapımı

Minecraft Havai Fişek Yapımı

Yazar: Emre Minecraft

Minecraft oyununu eğlenceli yapan birçok eşyadan birisi de havi fişeklerdir. Minecraft havai fişek yapımı ve malzemeleri nelerdir?

Minecraft’ta basit bir havai fişek yapmak için kullanabileceğiniz malzemeler şunlardır:

  • Kâğıt
  • Barut

Hayatta Kalma Modunda Havai Fişek Roketi nasıl yapılır

1. Üretim Menüsünü açın

Açtığınız üretim menüsündeki kutular 3×3 şeklinde ise, aşağıdaki gibi görünüyor olacaktır.

2. Havai Fişek Roketi yapmak için Öğeler Ekleyin

Üretim menüsünde karşınıza çıkan 3×3’lük üretim alanında 1 kâğıt ve 1 barut yerleştirin. Havai fişek yapabilmek için barut ve kâğıdın aşağıda yer alan resimdeki gibi sıralanmış olmasına özen gösterin. Aksi taktirde eşya yapmanız mümkün olmayacaktır. Ürettiğiniz havai fişeğin uçuş süresini görebilmek için Mouse imlecini üzerine tutun.

Şekilde yer aldığı gibi kâğıt ve barutu doğru bir şekilde yerleştirdikten sonra, sağda görünen küçük roket şekilleri görünecektir. Havai fişek yapımında kullandığınız barut sayısı ne olursa, uçuş süresi de o olacaktır. Görsel üç barut kullanıldığı için, fişeğin altında 3 yazısını görebilirsiniz. Bu rakam, ürettiğiniz fişeğin ne kadar yükseleceğini de belirtir. Yani ne kadar fazla roket kullanırsanız, havai fişeğiniz o kadar yükseğe çıkacaktır.

Havai fişek roketini yapmak için kullanılan barut miktarını değiştirerek havai fişek roketinin süresini değiştirebilirsiniz.

Örneğin:

  • 1 barut kullanırsanız uçuş süresi 1 olacaktır.
  • 2 barut kullanırsanız uçuş süresi 2 olacaktır.
  • 3 barut kullanırsanız uçuş süresi 3 olacaktır.

Üretiminizi tamamladıktan sonra sahip olduğunuz havai fişeği kullanabilmeniz için envantere taşımanız gerekir.

Havai Fişek Renklendirme

Minecraft havai fişek yapımı hakkında bilmeniz gerekenler sadece buydu. Peki sahip olduğunuz bu havai fişeklerin renklerini değiştirebileceğini biliyor musunuz? Havai fişek renklendirme için tek yapmanız gereken, boya eklemek. Bir Minecraft havai fişeğine sekiz farklı renk ekleyebilirsiniz. Şimdi tek yapmanız gereken bu havai fişekleri patlatmak.

Bunada Göz At  Minecraft Yağmur Durdurma Nasıl Yapılır?

Minecraft Havai Fişek Patlatma

Minecraft havi fişek patlatma için birden fazla seçeneğiniz mevcut. Havai fişek roketini kullanabileceğiniz ilk yol, bir tatar yayı kullanmaktır. Bir diğer seçeneğiniz Elytradır. Roketin uçuş süresine bağlı hızı mevcuttur ve uçarken baktığınız yöne doğru ateşleyebilirsiniz. Bir diğer seçeneğiniz de klasik patlatma yönetimidir.

Minecraft Barut ve Kâğıt Nasıl Elde Edilir

Minecraft havai fişek yapımı için iki temel öğeye sahip olmanız gerektiğini en başta belirtmiştik. Öncelikle kâğıt nasıl elde edilir ona bakalım. Minecraft kâğıt üretmek için şeker kamışına ihtiyacınız olacak. Şeker kamışını ise ya doğada bulabilir ya da bir çiftlik yaparak kendiniz üretebilirsiniz. Şeker kamışını doğada bulmanız çok zor olacaktır. Bunun sebebi ise oldukça nadir bir şekilde bulunuyor olmasıdır.

Geldik oyunda patlayıcılarla ilişkili olan eşyaların olmazsa olmazı olan baruta. Barut, çöl mabedi sandıklarında, zindan ve orman sandıklarında bulunur. Burada bulunan her iki sandıktan birinde barut bulabilmeniz mümkündür.


Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL