Minecraft Kaç GB? Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft Kaç GB? Minecraft Sistem Gereksinimleri

Yazar: Emre Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minecraft, dünya üzerinde büyük bir çoğunluğun severek oynadığı bilgisayar oyunlarından biridir. Yaratıcılığı geliştirdiği söylenen Minecraft oyunu, özellikle uzmanlar tarafından çoğu zaman tavsiye ediliyor. Eğer siz de Minecraft oyunu oynamak istiyorsanız mutlaka sistem gereksinimlerini karşılayan bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Hal böyle olunca kişiler sıklıkla Minecraft sistem gereksinimleri kaç GB sorusunu soruyorlar. Sizler için bu konuyu detaylı bir şekilde ele aldık. Peki Minecraft sistem gereksinimleri kaç GB?

Minecraft oyunu, 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunu, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Microsoft satın almıştır. Oyun içerisinde oyuncular, Legolarla tasarım yapmaya çalışmaktadır. Oyun içerisinde seyirci, zorlayıcı, yaratıcı, hayatta kalma ve macera olmak üzere 5 oyun tipi yer alıyor. Oyun içerisinde diğer oyunlara kıyasla takip edilmesi gereken bir hikâye bulunmuyor. Bu devrede oyuncuların hayal güçleri devreye giriyor ve ortaya oldukça ilginç şeyler çıkabiliyor. Oyun içerisinde sergilenmekte olan Legolardan kendinize hayvan, silah, ev, hayvan, araç ve eşya yapabiliyorsunuz. Yine Legolar ile çeşitli güvenlik aletleri yaparak kendinizi, evinizi ve hayvanlarınızı korumanız gerekiyor. Oyunda bulunan saldırgan moblara karşı özellikle alanınızı korumanız büyük önem taşıyor. Siz de bu eğlenceli oyunu oynamaya yetecek bir cihazınızın olup olmadığını merak ediyorsanız detaylı bir şekilde anlattık. Minecraft sistem gereksinimleri kaç GB?

Minecraft Sistem Gereksinimleri Neler?

Öncelikle söylemek gerekir ki Minecraft oyunu sürekli güncelleme getirilen bir oyun. Bu nedenle Minecraft sistem gereksinimleri neler sorusunun cevabı değişkenlik gösterebiliyor. Cihazınızın sistem gereksinimleri yetse bile oyun içerisinde bazı kare düşüklükleri yaşanabiliyor. Ancak sizler için klasik bir Minecraft sürümü için gereken sistem gereksinimlerini ele aldık.

  • Minecraft Oynayabilmek İçin Minimum Sistem Gereksinimleri: Windows 7 veya üstü işletim sistemi, Intel Core i3-3210 işlemci, 2 gb ram, 1 gb depolama alanı, Intel HD 4000 ekran kartı gerekiyor.
  • Minecraft Oynayabilmek İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri: Windows 10 işletim sistemi, Intel Core i5-4690 işlemci, 8 gb ram, 4 GB depolama alanı ve AMD Radeon R7 360 ekran kartına ihtiyacınız bulunuyor. Bu özellikler ile oldukça rahat bir şekilde Minecraft oyununu oynayabilirsiniz.
Bunada Göz At  Assassin's Creed 2 sistem gereksinimleri nelerdir?

Yorum yaz

BEN KİMİM?
Emre Rothzerg

Ben Emre. Yıllardır hobi olarak oyun oynuyorum. Bu blogu sizlerle tecrübelerimi paylaşmak için açtım.

TAKİP EDİN:
İLETİŞİM:
[email protected]
SORUNUZ MU VAR?
ŞİMDİ ABONE OL